Найпопулярніші види кредитів на небанківському фінринку – «кредити до зарплати» і лізинг

18.07.2017

Найпопулярнішими видами кредитів на небанківському фінансовому ринку України сьогодні є «кредити до зарплати» і лізинг. Про це заявив керівник групи фінкомпаній Дмитро Кравченко, відповідаючи на запитання журналіста інтернет-ресурсу «АСПІ».

Він повідомив, що «кредити до зарплати» громадяни беруть в основному на період від 5 до 12 днів, при цьому їх розмір коливається в середньому від 3000 до 5000 грн. При цьому Д. Кравченко, підкреслив, що ставка 700% річних за цими кредитами в разі маленького терміну кредитування не є дуже страшною для позичальника.

«Давайте порахуємо. Позичальник бере 5000 грн на п'ять днів, до зарплати. Йому виставляють процентну ставку дуже високу, нехай до 700%. Але людина вважає по-іншому. Він візьме ці 5000 грн протягом 15 хвилин на п'ять днів, заплативши за це близько 400 грн. Теж гроші. Теж чималі. Але у кожного кредиту своя ціна, - підкреслив він. - Інша справа, якщо мова йде про кредит, терміном користування два роки. Якщо фінансова установа запропонує цей кредит за ставкою 700% річних, то його, звичайно, ніхто брати не буде ».

Що стосується лізингу, то, за словами керівника групи фінкомпаній, особливо популярний він став у малих підприємств, які таким чином купують обладнання, автотранспорт та інше для свого бізнесу.

«В останній рік в Україні почало активно підніматися сільське господарство. Зараз воно одне з основних споживачів техніки у лізингів. Причому, це не великі сільгосппідприємства, а невеликі фермери, які отримують гроші від продажу врожаю і вкладають їх в розвиток », - зазначив Д. Кравченко.

За його словами, компанії, які споживають селітру, добрива, матеріали для висадки та інше почали переходити на лізингову систему в зв'язку з тим, що немає банківського кредитування.

У той же час, учасник ринку відзначив, що ломбарди, навпаки, здають свої позиції і закриваються.

«Вони стають невигідними. Знаєте чому? У кожного ломбарду є ефект старіння точки. Люди, які навколо цієї точки, рано чи пізно виносять з дому все. Їм більше нічого закласти. Тому рано чи пізно, виявляється, що заробітку у точки більше немає », - пояснив Д. Кравченко.

За його словами, збиткові ломбарди переходять зараз у формат «кредити без застави».

«Всі на сьогоднішній день знаходяться в пошуках нового напрямку. Відбувається проба пера багатьох фінансових установ. Для багатьох - це метод проб і помилок. Тому найближчим часом зростання обсягів кредитування може припинитися. Буде тільки епізодичне зростання по окремих конкретних напрямках. Наприклад, сільське господарство і будівництво. Це ті галузі, які ще живі. Відповідно, туди будуть направлятися фінансові потоки », - підсумував Д. Кравченко.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
12.06.2017

Генеральный директор AFI Виктория Волковская выступила экспертом в материале о законе о потребкредитовании в издании «Фокус».

26.09.2017

Нацкомфінпослуг на відкритому засіданні 26 вересня 2017 року схвалила доопрацьовані проекти, участь у розробці яких на протязі декількох місяців приймало ОФУ.

13.06.2017

Українцям почнуть видавати паспорт кредиту. Без нього більше не будуть надавати роздрібні займи — це нова вимога, направлена на підвищення поінформованості позичальників.