ОФУ просить Нацкомфінпослуг розробити методрекомендації щодо складання звітності фінкомпаніями

08.05.2018

Об՚єднання фінансових установ звернулося до Нацкомфінпослуг з листом, у якому просить розробити відповідні методичні рекомендації щодо складання звітності фінансовими компаніями або підготувати зміни до Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами - юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затверджений розпорядженням Нацкомфінпослуг № 3840 від 26 вересня 2017 року, якими передбачити вимоги щодо заповнення звітних форм (аналогічні до тих, що встановлені розділом 3 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25 грудня 2003 № 177).

Нагадаємо, Порядок надання звітності фінкомпаніями набув чинності 1 січня 2018 року. Відтоді компанії розпочали складання звітності згідно з вимогами, установленими Порядком. Проте, під час заповнення окремих форм звітності у фінансових компаній виникає ряд питання, на які немає відповіді у документі.

Наприклад, у таблицях, передбачених додатком 9 до Порядку, фінансовим компаніям необхідно заповнювати графи із загальними сумами вимог за договорами факторингу у розрізі різних категорій боржників, у тому числі зазначати суми сформованих резервів за такими договорами. Однак, у Порядку не міститься положень, які дають змогу однозначно зрозуміти що саме мається на увазі під загальною сумою вимог за договорами факторингу: номінальна вартість прав грошових вимог, набутих за договорами факторингу, чи балансова вартість таких вимог.

Є також і інші питання щодо заповнення форм звітності, на які немає відповіді у Порядку.

Нажаль, не всі фінансові компанії мають змогу відвідувати семінари, які періодично проводить Нацкомфінпослуг та Асоціація ОФУ для висвітлення питань, присвячених складанню звітності згідно з вимогами Порядку. У зв՚язку з цим, ОФУ звернулося з відповідним листом до регулятора та висловила готовність долучитися до розроблення зазначених методичних рекомендацій або змін до Порядку.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
12.02.2018

ОФУ запропонувало Нацкомфінпослуг організувати робочу зустріч або практичний семінар для спільного тестування модуля звітності КІС та одержання відповідей на питання фінринку

26.09.2017

Нацкомфінпослуг на відкритому засіданні 26 вересня 2017 року схвалила доопрацьовані проекти, участь у розробці яких на протязі декількох місяців приймало ОФУ.

13.02.2018

Під час тестування звітності в онлайн режимі та її подання через модуль звітності КІС у фінкомпаній виникла чимала кількість запитань