Оприлюднено зміни щодо врегулювання особливостей анулювання ліцензії з надання фінпослуг

30.11.2017

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомила про оприлюднення в мережі Інтернет проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо врегулювання особливостей анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)». Про це йдеться на офіційному сайті Нацкомфінпослуг.

Законопроект передбачає внесення змін до пункту 6 частини другої статті 16 Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо непоширення вимог зазначеної норми на сферу господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), що дозволить врахувати передбачені Законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» особливості застосування Нацкомфінпослуг заходів впливу в разі порушення фінансовими установами законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг.

Відповідно до Закону про ліцензування видів господарської діяльності, підставою для анулювання ліцензії є акт про повторне порушення компанією ліцензійних умов. Повторним порушенням вважається вчинення ліцензіатом протягом двох років з дня видання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов нового порушення хоча б однієї з вимог, щодо яких видавалося таке розпорядження.

Разом з тим, статтею 39 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» передбачено, що в разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Нацкомфінпослуг застосовує заходи впливу відповідно до закону. При цьому, регулятор обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.

Зауваження та пропозиції до проекту закону приймаються протягом одного місяця з моменту опублікування за адресою:

Нацкомфінпослуг: 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3;

Державна регуляторна служба України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11.

Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності” щодо врегулювання особливостей анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)»

Порівняльна таблиця до проекту закону

Пояснювальна записка до проекту закону

 

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
09.02.2018

Фінкомпанії, які невчасно сплатили за видачу ліцензії наражають себе на небезпеку бути позбавленими ліцензії

02.04.2018

Блог генерального директора Объединения финансовых учреждений Виктории Волковской на сайте investgazeta.ua.

14.06.2017

З 10 червня 2017 року надавати фінансові послуги в Україні можуть тільки фінансові компанії, які отримали відповідну ліцензію. Про це інформує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.