Парламент прийняв за основу президентський закон про валюту

17.05.2018

Парламент підтримав законопроект №8152 «Про валюту» про встановлення режиму валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій їх суб'єктами. Документ підтримали 253 народні депутати.

Проектом передбачається скасувати чинний Декрет Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та Закон «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» і внести зміни до деяких інших законодавчих актів України.

Законопроект вводить новий режим валютного регулювання. Документом передбачено визначення категоріально-термінологічного апарату валютного регулювання, встановлення загального режиму проведення валютних операцій на території України, деталей здійснення валютних операцій (з встановленням винятків за розрахунками, які можуть здійснюватися на території України в іноземній валюті), проведення операцій з торгівлі валютними цінностями, транскордонного перекладу і переміщення валютних цінностей.

Проект також встановлює норми щодо ліцензування професійної діяльності з надання послуг з проведення валютних операцій, а також особливості проведення валютного нагляду (уточнюється їх склад, регламентуються права і обов'язки цих суб'єктів), обміну інформацією між суб'єктами валютних операцій, включаючи органи валютного нагляду, і накладення санкцій за порушення валютного регулювання.

Також докладно регулюються права та обов'язки резидентів і нерезидентів в сфері проведення валютних операцій, в тому числі обов'язок подавати органам і агентам валютного нагляду документи та інформацію.

Законопроект також передбачає збереження мінімально необхідних повноважень Національного банку, які будуть перешкоджати раптового відтоку короткострокового капіталу.

«Що, в свою чергу, унеможливить виникнення надлишкового тиску на обмінний курс і дестабілізацію валютного ринку», - підкреслюється в пояснювальній записці.

У той же час, нагадаємо, що на засіданні профільного комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, яке відбулося на початку тижня, було висловлено ряд зауважень до законопроекту №8152 . В зв’язку з чим було прийнято рішення запропонувати Верховній Раді прийняти законопроект №8152 у першому читанні і, в той же час, доопрацювати його між першим і другим читанням, врахувавши низку норм альтернативного законопроекту №8152-1, зареєстрованого у парламенті депутатами.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
15.05.2018

У базовий валютний законопроект НБУ №8152 буде внесено кілька пунктів з альтернативного документу №8152-1

05.07.2017

4 липня 2017 року у Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі представників асоціацій та експертів фінансового ринку пройшло обговорення проекту закону № 6027 

29.12.2017

Асоціація «Об’єднання фінансових установ» щиро вітає вас з Новим роком та Різдвом Христовим!