Приміщення фінкомпаній повинні стати доступними для осіб з інвалідністю

18.08.2017

Об'єднання фінансових установ звертає увагу учасників ринку фінансових послуг на те, що незабаром наберуть чинності вимоги абзацу другого пункту 28 Ліцензійних умов, згідно з якими приміщення фінансових компаній, у яких здійснюється обслуговування клієнтів, повинні бути доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат.

Згідно Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12 квітня 2017 року № 257, та відповідно до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», обстеження прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку об’єктів будівництва для проведення перевірки врахування потреб маломобільних груп населення проводиться за рішенням власників або управителів об’єктів. Вони ж забезпечують його проведення шляхом залучення відповідальних виконавців послуг, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, або підприємств, установ чи організацій, у складі яких є відповідальні виконавці таких робіт.

Згідно з Ліцензійними умовами, фінансові установи повинні привести свою діяльність у відповідність з вимогами пункту 28 протягом 12 місяців з дня опублікування цієї постанови, тобто до 10 грудня 2017 року.

Однак, ОФУ хоче звернути увагу, що підготовка та проведення обстеження прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку об’єктів будівництва є досить тривалим процесом, оскільки проводиться за кількома етапами.

По-перше, проводиться підготовка до проведення обстеження, яка здійснюється шляхом ознайомлення з об’єктом, його об’ємно-планувальним і конструктивним рішеннями, виконавчою геодезичною документацією, матеріалами інженерно-геологічних вишукувань й т.д.

По-друге, проводиться попереднє обстеження. Воно проводиться за зовнішніми ознаками з метою визначення необхідності проведення основного, детального обстеження і уточнення програми робіт, зокрема, шляхом складення попереднього висновку про технічний стан будівельних конструкцій, мереж і систем об’єкта та рекомендацій щодо забезпечення його надійної та безпечної подальшої експлуатації, а також про врахування потреб осіб з інвалідністю відповідно до будівельних норм, стандартів і правил щодо доступності для маломобільних груп населення.

У разі виявлення дефектів, пошкоджень ті інших недоліків проводиться основне обстеження шляхом, у тому числі, розроблення рекомендацій щодо подальшої експлуатації об’єкта, проведення наступного обстеження, конструктивних рішень щодо відновлення та підсилення окремих будівельних конструкцій та врахування потреб осіб з інвалідністю.

Й тільки після цього, нарешті, складається паспорт об’єкта.

Таким чином, для фінансових установ, які не є власниками приміщень, у яких здійснюється обслуговування їхніх клієнтів, виконання вимог Ліцензійних умов ускладняється тим, що вони не можуть самостійно прийняти рішення про проведення обстеження об’єкта для проведення перевірки врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Тому, у фінансової спільноти є певні обґрунтовані сумніви щодо приведення фінустановами своєї діяльності у відповідність з вищезазначеними умовами до 10 грудня 2017 року, в тому числі і зважаючи на тривалість процедури обстеження, яка може тривати кілька місяців.

Окрім того, не у всіх ліцензіатів, особливо у невеликих населених пунктах, є можливість змінити орендодавця та скористатися послугами того орендодавця, приміщення якого відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів є доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Якщо ж власник чи управитель прийняв рішення про проведення обстеження об’єкта для проведення перевірки врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і за результатами такого обстеження було виявлене неврахування потреб таких осіб відповідно до будівельних норм, стандартів і правил, на усунення таких недоліків приміщення також може знадобитися більш тривалий час.

Враховуючи викладене, ОФУ та інші профільні асоціації ведуть роботу з Кабінетом Міністрів та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, щодо перегляду вимоги до встановлених строків приведення ліцензіатами своєї діяльності у відповідність з Ліцензійними умовами та встановлення терміну такого приведення до 31 грудня 2018 року.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
14.06.2017

З 10 червня 2017 року надавати фінансові послуги в Україні можуть тільки фінансові компанії, які отримали відповідну ліцензію. Про це інформує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

30.11.2017

Нацкомфінпослуг повідомила про оприлюднення в мережі Інтернет проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо врегулювання особливостей анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг»

01.02.2018

Кількість анульованих ліцензій у 2017 році склала 339, рішень про відмову у видачі ліцензії – 925