Рада прийняла законопроект для боротьби з неповерненням кредитів

17.05.2018

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України відносно відновлення кредитування» № 6027д. За прийняття законопроекту в першому читанні з другої спроби проголосували 237 народних депутати.

Як відмічається у висновках профільного парламентського комітету до документу, законопроект доопрацьований спільно з Нацбанком та асоціаціями учасників ринків фінансових послуг, у тому числі Об’єднанням фінансових установ.

«Законопроект для нас дуже важливий, й ми доклали багато зусиль у процесі роботи над ним. Адже перша редакція документу передбачала, що його дія поширюється виключно на банки. Проте законопроект стосується всіх фінансових установ й, у тому числі, небанківських, які займаються кредитуванням як пересічних громадян України, так і малого і середнього бізнесу», - розповіла генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська.

Вона нагадала, що ціллю законопроекту № 6027д є, в першу чергу, стимулювання кредитування та зниження вартості кредитних ресурсів. Однак, в умовах, які сьогодні склалися на ринку, це неможливо зробити, адже кожен другий позичальник в Україні не повертає кредит.

«Не краща платіжна дисципліна позичальника, ризики неповернення і складності при стягненні заборгованості не дають фінансовим установам знизити процентні ставки, адже вони несуть дуже великі ризики в ході здійснення кредитних операцій», - пояснила В. Волковська.

Щоб зменшити ризики для фінансових установ необхідно, щоб законопроект про відновлення кредитування був прийнятий у другому читанні та повноцінно запрацював. Він дозволить, зокрема, зменшити можливості ухилення від виконання кредитних зобов'язань при спадкуванні майна позичальника, встановити чіткий і прозорий механізм визначення змінюваної процентної ставки, зменшити ризики порушення прав кредиторів при припиненні суб'єкта господарювання, а також усунути колізії законодавства, які фактично привели до повного нівелювання поручительства як виду забезпечення зобов'язань.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
14.06.2017

З 10 червня 2017 року надавати фінансові послуги в Україні можуть тільки фінансові компанії, які отримали відповідну ліцензію. Про це інформує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

16.04.2018

Інтерв'ю з генеральним директором Об'єднання фінансових установ Вікторією Волковською інтернет-виданню e-finance.

18.09.2017

8 вересня набрала чинності Методика розрахунку загальної вартості кредиту для споживача, реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.