Рекомендації Нацкомфінпослуг відносно подання звітності фінкомпаній в КІС

23.04.2018

Важлива інформація для фінансових компаній, які не можуть подати е-звітніть! З метою коректного заповнення звітності в програмному продукті «Комплексна інформаційна система» на веб-сайті Нацкомфінпослуг, відповідно до вимог Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами-юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами-суб’єктами господарювання, які за своїм статусом не є фінансовими установами але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу (рішення Нацкомфінпослуг від 26 вересня 2017 р. № 3840), фінансовим установам необхідно привести у відповідність реєстраційну картку шляхом проведення звірки відповідності виду фінансової послуги, що надається відповідному базовому коду фінансової послуги згідно Єдиного кодифікованого довідника фінансових установ та послуг. Про це йдеться на офіційному сайті Нацкомфінпослуг.

Так, для фінансових компаній, у яких вид фінансової послуги «Надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту», базовий код фінансової послуги - 13.06.

У разі виявлення невідповідності коду фінансової послуги її виду, необхідно внести зміни в реєстраційну картку, надати статус «відправлено» та надіслати до Нацкомфінпослуг лист-повідомлення, прикріпивши його та завіривши його єдиним цифровим підписом через розділ «Електронна взаємодія», рубрика «Електронна канцелярія» із зазначенням внесених змін.

Також, регулятор звертає увагу, що внесення змін до ДРФУ проводиться відповідно до вимог розділу ХVІІІ розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Положення про Державний реєстр фінансових установ» від 28 серпня 2003 р. № 41.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
23.03.2018

Наразі використання зазначених електронних підписів не передбачено для підписання електронної звітності, що подається до Нацкомфінпослуг

16.02.2018

ОФУ звертає увагу управителів ФФБ на ключові моменти, які необхідно знати для того, щоб подати електронну звітність

28.02.2018

Наразі ОФУ готує семінар для фінансових компаній, на якому планується провести онлайн-тестування вже доопрацьованого модуля