Учасникам семінару ОФУ нагадали про правила ліцензування фінкомпаній

09.02.2018

Фінансові компанії, які невчасно сплатили за видачу ліцензії й не надіслали до Нацкомфінпослуг документів, які підтверджують цю операцію, наражають себе на небезпеку бути позбавленими ліцензії. Про це на семінарі ОФУ «Із чим фінансовий ринок входить в 2018 рік» нагадав начальник відділу ліцензування та дозвільних процедур Департаменту регулювання та нагляду за наданням фінансових послуг фінансовими компаніями Нацкомфінпослуг Руслан Побережнюк.

Він уточнив, що по кожному ліцензіату – фінансовій установі - формується ліцензійна справа, в якій ведеться облік, усіх наданих компанією документів. І хоча вимога щодо надання документу, який підтверджує оплату за видачу ліцензії в Законі «Про ліцензування видів господарської діяльності» відсутня (є лише вимога вчасно, а саме, не пізніше 10 робочих днів після оприлюднення рішення про видачу ліцензії, сплатити за саму її видачу), бажано, щоб цей документ був у справі. Тому що несплата за видачу ліцензії у строки, визначені вказаним Законом, є підставою для анулювання ліцензії.

У зв’язку з цим Р. Побережнюк закликав компанії, які вже отримали ліцензії, перевірити чи внесли вони плату за їх видачу.

Він також нагадав, що переоформлення ліцензії, у зв’язку зі зміною найменування або місцезнаходження фінкомпанії, як це було раніше, непотрібно. Згідно Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», це не є підставою для переоформлення ліцензії, тому що ліцензія – це запис у електронному вигляді. І у паперовому вигляді, окрім розпорядження про видачу ліцензії, ніяких паперових носіїв не існує. Сам же запит про видачу ліцензії зараз міститься у КІС.

Додати коментар
Поділитися: 
Матеріали на цю тему:
27.09.2017

Об’єднання Фінансових Установ провело семінар «Фінансовий ринок з перших вуст: вимоги регулятора», на якому були розглянуті ключові питання роботи фінансових компаній на ринку. 

05.07.2017

Після 10 червня 2017 року фінансові компанії, ломбарди та юридичні особи - лізингодавці повинні мають право надавати фінансові послуги (укладати договори про надання таких послуг) виключно на підставі відповідних ліцензій, отриманих згідно з Ліцензійними умовами провадження господарської...

01.02.2018

Кількість анульованих ліцензій у 2017 році склала 339, рішень про відмову у видачі ліцензії – 925