Державі необхідно впровадити недержавну накопичувальну пенсійну систему, оскільки це допоможе не тільки вирішити питання пенсійного забезпечення громадян, але й дасть потужний фінансовий ресурс українським фінансовим компаніям та, зрештою, всій економіці України.

Про це заявив Голова експертної ради Асоціації фінансових інституцій Сергій Бірюк у Кабінеті Міністрів України під час засідання робочої групи з питань запровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення.

На засіданні робочої групи, яке відбулося за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Сергій Бірюк презентував проєкт програми “Накопичувальна пенсійна система та фондовий ринок: синергія розвитку”.

Він наголосив, що запровадження накопичувальної пенсійної системи дасть поштовх розвитку фондовому ринку та зробить його більш стійким. Оскільки пенсійні Фонди, які обслуговуються фінансовими компаніями, дають потужний стабільний ресурс для формування ринку цінних паперів. Це підтверджує багаторічний досвід США, Чілі, Канади та більш свіжий досвід Польщі.

«Від запровадження недержавної накопичувальної пенсійної системи першими виграють фінансові компанії. Фондовий ринок та економіка країни почнуть отримувати зиск поступово. А через років 20 почнуть отримувати позитивний результат і самі вкладники. Але зрештою виграють усі і, в кінцевому підсумку, держава», – сказав Сергій Бірюк.

При цьому Голова експертної ради АФІ застеріг від зайвого зарегулювання діяльності фінансових компаній під час керування пенсійними фондами. Оскільки досвід інших країн показує, що надто жорсткий держнагляд за недержавним механізмом пенсійного забезпечення не приводить до його розвитку.