Асоціація фінансових інституцій звернулася до Уряду, Президента України та столичної міської влади щодо необхідності адекватного врегулювання безперебійної роботи фінансових установ під час дії карантину та обмежувальних протиепідемічних заходів у зв’язку з пандемією COVID-19.

В учасників фінансового ринку викликає занепокоєння ситуація у м. Києві, що склалася внаслідок запровадження жорстких карантинних обмежень та обмеження користування працівниками фінансових установ громадським транспортом. Такі обмеження призводять до того, що працівники фінансових установ не мають можливості добратися до робочого місця, що у свою чергу призводить до призупинення надання фінансових послуг.

«Вирішення цього питання є вкрай актуальним та необхідним, оскільки значним попитом населення (у тому числі червоних карантинних зон), крім послуг банків та страхових компаній, користуються також послуги й інших фінансових установ, зокрема послуги з обміну валют, переказу коштів, небанківського кредитування тощо. Вони є необхідними для вирішення соціально-побутових питань, оплати профілактичних заходів, необхідного лікування та реабілітації, особливо на період втрати роботи або вимушених відпусток», – йдеться у зверненні АФІ.

АФІ поділяє позицію, що будь-яку діяльність, у тому числі з надання фінансових послуг, необхідно проводити з дотриманням всіх санітарно-гігієнічних і протиепідемічних вимог. Це АФІ довела до відома членів асоціації, які здійснюють діяльність у місті Києві. Вони мають близько 350 столичних відділень, у яких понад 1 працівників надають фінансові послуги громадянам України щодня.

Усвідомлюючи критичну ситуацію із захворюваністю у місті, компанії-члени АФІ максимально переходять на надання дистанційних послуг (он-лайн). Однак частина співробітників, які приймають участь у процесі скорінгу клієнтів та прийнятті рішення щодо можливості надання клієнту послуги мають працювати в офісі компанії. Здійснюється це з урахуванням Урядової постанови, якою на території регіонів з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, дозволено приймати відвідувачів фінансовими установами.

При цьому, приміщення, в яких надаються фінансові послуги, працюють за принципом «закритих дверей» з дотриманням відповідних санітарно-гігієнічних і протиепідемічних вимог.

Розуміючи важливість стабільного функціонування фінансової системи України та  важливість питання доступності населенню фінансових послуг у період дії карантину, АФІ листом від 01.04.2021 № 01-48 звернулася до Київської міської державної адміністрації з проханням розглянути питання надання членам Асоціації 350 спецперепусток для користування громадським транспортом працівниками фінансових компаній.

Нажаль, станом на 13.04.2021 року Асоціація не отримала жодної відповіді від місцевої влади, а питання можливості користування працівниками фінансових установ громадським транспортом невирішене. 

АФІ вважає, бездіяльність місцевої влади неприпустимою!

«Неминучим наслідком запровадження карантинних обмежень є призупинення великою кількістю підприємств своєї діяльності, що відповідно призводить до втрати їх працівниками можливості отримання заробітної плати. За таких умов отримання кредитів у фінансових компаній є одним із основних шляхів вирішення соціально-побутових проблем населення у цей складний період. У зв’язку з цим, є вкрай важлива неперервність доступу населення до короткострокових кредитів, які дозволяють багатьом громадянам до отримання основного заробітку вирішити фінансові питання», – наголошує АФІ.

Враховуючи загальні панічні настрої населення у зв’язку із світовою пандемією, відсутності стабільної заробітної плати, необхідність здійснення  витрат на лікування з одночасною обмеженістю шляхів отримання кредитних ресурсів значно підвищує вірогідність соціального напруження серед різних верств населення.

Підсумовуючи викладене, АФІ повторно звернулася з проханням забезпечити безперервність діяльності небанківських фінансових установ в     м. Києві та позитивно вирішити питання надання 350 спецперепусток для користування громадським транспортом для працівників фінансових компаній – членів Асоціації.