8 грудня відбулась щорічна фінтех-конференція UAFIN.TECH 2021. Її проведення у грудні стає символічним підсумком року для індустрії, а для фінтех-стартапів – можливістю розповісти про себе на аудиторію, яка налічувала у цьому році понад 1150 офлайн і 2000 онлайн глядачів та знайти підтримку серед більше ніж 40 спікерів заходу.

Виступи були наповнені ідеями щодо подальшого напрямку діяльності фінтех ринку, поточними трендами та кейсами їхнього використання.

З презентацій експертів та запеклих дискусій панелістів можна виокремити наступні думки:

Ринок фінансів знаходиться за крок до істотних змін. Подальший розвиток вбачається у синергії фінтехів з банками, в яких фінтехи будуть відповідати за маркетинг та розробку продукту, а  банки – за комплаєнс, безпеку та кредитування.

Поступово відбудеться перехід на 100% цифрові операції, а фінансові послуги будуть невід’ємною частиною буденності, тому перекази у месенджерах або за допомогою цифрових окулярів стануть новою нормою.

Щодо ринку України своїми планами поділились провідні компанії:

Голова Укрпошти, Ігор Смілянський зазначив, що поштовий оператор стане one stop shop для усіх послуг, але не буде конкурувати з банками.

Райффайзен Банк повідомив про активну роботу над створенням власної екосистеми на відкритих АРІ.

Фінансова група «ТАС» з білоруськими партнерами та компанією MyCredit спільно працюють над продуктом для ринку автомобільного лізингу, а також у кооперації з McKinsey запускають BNPL-проект Ocean.Me.

В рамках конференції гості мали можливість познайомитись не лише з провідними ринковими компаніями, а ще й з фінтех-стартапами, що були представлені на Алеї стартапів та брали участь у пітчингу. Членами журі було відзначено три переможці: elKYC, Agrifinance Online та Vkursi Zemli.

«Хоча пандемія внесла деякі корегування у наш спосіб життя: COVID-сертифікати, карантинні обмеження, на ринок фінтеху COVID-19 мав позитивний вплив. І протягом конференції ми почули яких результатів досягли компаній та зазирнули у майбутнє фінансового світу, яке вже заходить в межі цифрових метавсесвітів» – зазначив Голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав Дюк.

Конференція відбулась за підтримки Генерального партнера – Mastercard, Fintech Ecosystem партнера – Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні (GGF), технологічних партнерів – Cloudera та АM-BITS, банків-партнерів – ПУМБ та Райффайзен Банк, Startup Alley партнера – N1,  фінтех партнера – МПС LEO, інфраструктурного партнера – TietoEVRY, транзакційного партнера IBOX Bank та інших.