Відбулося чергове засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу, приурочене до дня фахівця системи фінансового моніторингу, що відзначається 28 листопада.

На початку засідання з привітальним словом виступив Міністр фінансів України Сергій Михайлович МАРЧЕНКО, як очільник головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Учасники засідання згадали історію становлення в Україні системи боротьби з відмиванням злочинних доходів, та представили цікави аспекти роботи сьогодення фінансових розвідників.

Виступаючі наголошували на важливості ефективної роботи цієї сфери, як одного із факторів успішності фінансової системи та країни в цілому.

Представниками Держфінмоніторингу було повідомлено про перенесення терміну набрання чинності наказу Мінфіну від 04.06.2021 № 322 з 27 листопада 2021 року на 01 травня 2022 року.

Цим наказом затверджені, зокрема, Порядок створення особистого кабінету суб’єкта первинного фінансового моніторингу та доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу та Порядок інформаційної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України, в тому числі нові формати та категорії інформаційного обміну.

Таким чином, впровадження Інформаційно-телекомунікаційної системи «електронний кабінет системи фінансового моніторингу» для інформаційного обміну та подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу інформації відповідно до наказу Мінфіну № 322 буде здійснено одночасно з набранням чинності цього наказу (детальніше тут).

Також на засіданні було затверджено Положення про Громадську раду при Держфінмоніторингу та План її роботи на 2022 рік.

Члени Громадської ради звернули увагу представників Міністерства фінансів України та Держфінмоніторингу на  проблематику визначення відповідального працівника небанківських фінансових установ, як окремої посади у законодавстві.

З пропозицією щодо висвітлення узагальнених статистичних показників щодо  діяльності Держфінмоніторингу звернувся представник АФІ – Сергій ГІРИЧ. Оскільки, фінансові установи цікавить інформація про надходження до Держфінмоніторингу повідомлень про підозрілі операції на незначні суми – 5, 30, 50 та 100 тис. грн. і головне – результат обробки таких повідомлень, чи потрапляють такі операції до узагальнених матеріалів.

 АФІ висловлює вдячність представникам Мінфіну і Держфінмоніторингу за готовність обговорення питань, які щоденно трапляються при здійсненні фінансового моніторингу  небанківськими фінансовими установами.