Указом Президента України від 19 березня 2021 року № 107/2021 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Про це повідомляється у Листі Національного банку про персональні санкції до банків України.

Відповідно до пункту 2 рішення РНБО від 11 березня 2021 року до двох банків України, зазначених у додатку до цього рішення, строком на три роки застосовані персональні санкції.

НБУ звертає увагу на те, що згідно з частиною третьою статті 5 Закону України «Про санкції» рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо застосування, скасування та внесення змін до персональних санкцій (передбачених пунктами 1–21, 23–25 частини першої статті 4 цього закону), що вводиться в дію указом Президента України, набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов’язковим до виконання.

Національний банк наголошує на необхідності неухильного дотримання банками та небанківськими установами вимог законодавства у сфері реалізації санкцій, у тому числі рішення РНБО від 11 березня 2021 року та обмежень, визначених у Постанові № 654.