З 8 жовтня 2021 року набуває чинності Постанова Правління Національного банку України від 05.10.2021 № 100, якою затверджено Положення про інформаційне забезпечення фінансовими установами споживачів щодо надання послуг споживчого кредитування.

Про це Національний банк повідомив на своєму офіційному сайті.

Новим Положенням, зокрема, встановлено вимоги до розкриття небанківськими фінансовими установами повної інформації про послугу споживчого кредитування та повну вартість кредиту для споживача. Це стосується вебсайтів фінансових установ, поширення інформації в рекламі, інформування під час користування кредитом, а також особливостей розкриття інформації щодо мікрокредитів. 

Разом із цим, небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України мають право надавати споживчі кредити, повинні привести свою діяльність у відповідність до вимог Положення протягом трьох місяців із дня набрання чинності цією постановою, крім пунктів 13, 14 розділу І Положення, підпункту 8 пункту 16 та пунктів 20–22 розділу ІІ Положення, для яких встановлено шестимісячний строк приведення діяльності у відповідність.

Довідково: текст Постанови Правління Національного банку України від 05.10.2021 № 100 та  Положення про інформаційне забезпечення фінансовими установами споживачів щодо надання послуг споживчого кредитування”