30032021_27-1

Національний банк України може скласти акти про правопорушення та тимчасово зупинити дії ліцензій 56 фінансовим компаніям та 18 ломбардам, які не подали звітність за ІІІ квартал 2020 року.

Про це попереджає на своєму сайті Асоціація фінансових інституцій.

Спеціалісти АФІ звертають увагу на те, що під загрозою застосування заходів впливу також є фінансові компанії – гаранти, фінансові нормативи для яких встановлено розпорядженням Нацкомфінпослуг № 980 від 30 травня 2019 року.

Як зазначила фахівець АФІ Лариса Клюс, в кінці 2020 року Нацбанк нагадував про необхідність неухильного дотримання зазначених нормативів фінансовими компаніями та повідомив, що не дотримуються хоча б одного із встановлених розпорядженням № 980 нормативів  дві третини гарантів із 354 ліцензованих.

«У зв’язку із жорсткими нормативами встановленими для фінансових компаній, які мають ліцензії на надання гарантій, понад 80 фінансових компаній відмовилися від таких ліцензій. До тих компаній, які мають ліцензію на надання послуг з гарантій Національний банк, може застосувати заходи впливу». – сказала Лариса Клюс.

НБУ останнім часом регулярно інформує про застосування заходів впливу до інших піднаглядних установ за аналогічні порушення. Так, тимчасово зупинено дію ліцензій 7-ми страховикам за неподання (неповне подання) звітності за 9 місяців 2020 року, застосовано заходи впливу до 14-ти кредитних спілок за результатами аналізу звітності та штрафні санкції до 4-х кредитних спілок за ненадання інформації у визначений строк на письмові вимоги регулятора.

Враховуючи наведене, АФІ звертає увагу фінансових компаній та ломбардів на необхідність виконання вимог законодавства щодо строків та повноти подання інформації, оскільки невиконання зазначених вимог може мати наслідком складання Національним банком актів про правопорушення, що за собою тягне застосування заходів впливу, також АФІ закликає компаній – учасників Асоціації самостійно усунути порушення до застосування заходів впливу Національним банком.

Довідково:

Подання на вимогу Національного банку копій документів, звітності, а також письмових пояснень з питань діяльності ліцензіата, у встановлений Національним банком строк є однією із ліцензійних умов (пункт 36 Положення про визначення умов провадження діяльності з надання фінансових послуг, здійснення яких потребує відповідної ліцензії (ліцензійних умов).