Указом Президента України від 27 лютого 2021 року № 81/2021 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 лютого цього року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Відповідно до пункту 2 цього рішення РНБОУ до фізичних осіб, зазначених у додатку до цього рішення, застосовані персональні санкції.

Згідно з частиною третьою статті 5 Закону «Про санкції» рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо застосування, скасування та внесення змін до персональних санкцій (передбачених пунктами 1–21, 23–25 частини першої статті 4 цього закону), що вводиться в дію указом Президента України, набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов’язковим до виконання.

Національний банк наголошує на необхідності неухильного дотримання банками та небанківськими установами вимог законодавства у сфері реалізації санкцій, у тому числі рішення РНБО від 26 лютого та обмежень, визначених у Постанові № 654 «Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 1 жовтня 2015 року.