Відбулася Zoom-нарада Національного банку щодо обговорення з постачальниками статистичної звітності з питань фінансового моніторингу відповідно до вимог Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджених постановою Правління НБУ від 13.11.2018 № 120  (далі – Правила №120), отриманих пропозицій проєкту змін до Правил №120 та надання додаткових роз’яснень до файлів з питань Фінмону.

Департамент статистики та звітності спільно з Департаментом фінансового моніторингу представили підготовані зміни до Правил № 120, які зокрема стосувалися змін файлу 2JX (змінюється назва файлу, назви окремих показників та запроваджуються нові показники) та доповнення звітності новим файлом 2МХ, прокоментували зауваження до них, надані учасниками ринку небанківських фінансових послуг та надали відповіді на питання, які задавалися учасниками зустрічі. Обговорення стосувалося особливостей подання інформації різними небанківськими фінансовими установами з урахуванням специфіки видів фінансових послуг, які ними проваджуються.

Враховуючи велику кількість запитань, які виникали у учасників заходу, фахівці Національного банку висловили готовність до проведення додаткових семінарів для небанківських фінансових установ для роз’яснення вимог НБУ подання звітності щодо фінансового моніторингу, у випадку їх організації професійними асоціаціями.

Асоціація фінансових інституцій, з метою організації Zoom-зустрічі своїх учасників та представників Національного банку, приймає питання щодо заповнення файлів статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, відповідно до проєкту змін до Правил № 120 на електронну скриньку welcome@afi.org.ua.

Доводимо до відома учасників АФІ, що Асоціація звернулася до НБУ з проханням надати презентаційні матеріали, продемонстровані на зустрічі. Після їх отримання будуть розміщені на Google-диску АФІ у папці «Зміни до Правил № 120 щодо ФМ», на разі у цій директорії розміщений лист НБУ щодо змін та матеріали зустрічі.

Додати коментар