Національний банк України повідомив про особливості подання небанківським фінансовим сектором звітних файлів по фінансовому моніторингу.

Як повідомляється на сторінці Національного банку в Фейсбук, про це йшлося на зустрічі регулятора з учасниками небанківського фінансового ринку, присвяченій наданню звітності з питань фінансового моніторингу.

В ході зустрічі фахівці НБУ відзначили, що мова йде про надання чотирьох звітних файлів.

  • Файл «Інформація з управління ризиками в сфері фінансового моніторингу» подається двічі на рік усіма суб’єктами первинного фінансового моніторингу;
  • Файл «Дані про взаємодію небанківських установ із спеціально уповноваженим органом» – подаються щокварталу;
  • Файл «Дані про обсяги, способі і цілі перекладу для оцінки ризиків у сфері фінансового моніторингу» – подається щоквартально компаніями з переказу коштів (небанківськими фінансовими установами, які мають відповідну ліцензію і операторами поштового зв’язку);
  • Файл «Дані про рахунки, на яких обліковуються кошти осіб, зазначених у санкційних списках, і про спроби проведення фінансових операцій такими особами / на користь таких осіб» – подається щомісячно небанківськими фінансовими установами, операторами поштового зв’язку.

Звіт з цього згодом повинні будуть подавати всі суб’єкти первинного фінансового моніторингу, але вже після того, як будуть внесені відповідні зміни в нормативно-правові акти Національного банку.

НБУ також відзначає, що докладний опис надання файлів знаходиться на його сайті в розділі «Організація статистичної звітності».