Сьогодні 14.07.2021 р. введено в дію так званий «колекторський» Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості».

АФІ звертає увагу своїх учасників, що напередодні Національний банк затвердив низку нормативно-правових актів, розроблених на виконання вимог цього Закону:

1.Положення про реєстрацію колекторських компаній

Реєстрація діючих колекторських компаній буде здійснюватися НБУ з  14 липня до 13 серпня 2021 року.

 Спеціальні електронні форми у форматі Word та Excel.

2. Тариф на реєстрацію колекторських компаній (постанова Правління Національного банку України від 8 липня 2021 року № 72 “Про внесення зміни до Тарифів на послуги з реєстрації та ліцензування, що надаються Національним банком України”_.

Цей тариф становить 24 тис. грн.

Реквізити для оплати: https://bank.gov.ua/ua/tariffs-services

3. Положення про вимоги до кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії та їхньої діяльності при здійсненні ними врегулювання простроченої заборгованості

4. Положення про здійснення нагляду за додержанням вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості

5. Положення про кваліфікаційні вимоги до працівників колекторських компаній.

Постанова Правління Національного банку України від 09 липня 2021 року № 77 “Про затвердження Положення про кваліфікаційні вимоги до працівників колекторських компаній” (bank.gov.ua)

6. Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг

7. Зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг” 

Додати коментар