Представники небанківських фінансових установ та Національного банку 27 липня 2021 р. обговорили розділи 1-6 проєкту Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг (далі – Проєкт).

Презентували Проєкт співробітники Національного банку: виконуючий обов’язки директора Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Сергій Савчук та представник Управління загальної методології цього ж Департаменту Костянтин Приходько.

Представники Регулятора відповіли на питання, які турбували учасників ринку, та наголосили, що такі зустрічі плануються проводити і надалі з метою надання поточних роз’яснень.

Слід зазначити, що представлений Проєкт НБУ – великий за обсягом документ, який має загальний обсяг 242 сторінки. При цьому проєкт було оприлюднено для обговорення на сайті Національного банку України 30.06.2021. Враховуючи клопотання Асоціації фінансових інституцій та інших професійних об’єднань учасників фінансового ринку Регулятором було прийнято рішення про продовження обговорення Проекту понад традиційний термін – до 15.08.2021. Водночас, на зустрічі представники небанківських фінансових установ неодноразово звертали увагу співробітників Національного банку, що навіть подовжений термін опрацювання є дуже обмежений для такого комплексного нормативно-правового акту. На думку фахівців ринку, для ефективного опрацювання та підготовки якісного документа з однозначними і зрозумілими сформульованими нормами, доцільно подовжити громадське обговорення до максимального терміну передбаченого законодавством, а саме до 3 місяців.

АФІ сподівається, що Національний банк прислухається до пропозицій учасників ринку.

Окрім цього, повідомляємо, що наступна зустріч з НБУ щодо обговорення наступних розділів  Проєкту (7-13) попередньо призначена на 14:00 03.08.2021.

Запрошуємо учасників АФІ та всіх представників фінкомпаній долучатися до участі у заходах, що проводяться Національним банком, а також нагадуємо, що наша Асоціація готує узагальнені зауваження від учасників АФІ до проєкту Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг . Чекаємо ваші зауваження та пропозиції до 06.08.2021 на електронну скриньку АФІ: welcome@afi.org.ua.