Обсяг наданих фінансових послуг небанківськими фінансовими компаніями за перше півріччя  2021 року склав понад 417 млрд грн. Такі дані оприлюднила Асоціація фінансових інституцій (АФІ).

Як зазначив генеральний директор АФІ Владислав Блідченко, у порівнянні з першим півріччям минулого року, коли обсяг надання послуг небанківськими фінкомпаніями склав 192,87 млрд грн, даний показник зріс у 2 рази. Головним чином це пояснюється відмінністями локдаунів, які запроваджувалися в обидва періоди.

«На початку 2020 року країна пройшла через безпрецедентні карантинні заходи, коли більшість фінкомпаній, що працюють на ринку малого кредитування, просто не мали змогу працювати. А громадяни не мали фізичної можливості скористатись послугами фінкомпаній. Згадаємо лише міський транспорт, який раптом став недоступним для простих працівників та громадян. І це тривало більше двох місяців. Навесні цього року локдаун був аналогічний минулорічному. Проте він був в два рази коротшим. Та і для суспільства ці заходи були вже не таким шоком як торік», – зауважив Владислав Блідченко.

За словами генерального директора АФІ, у цьому році після локдауну фінкомпанії дуже швидко відновили показники своєї діяльності по всіх напрямках.

Зокрема, за даними АФІ, надання коштів у позику, зокрема і на умовах фінансового кредиту, у другому кварталі зросло на 1,5 млрд грн і склало майже 28,4 млрд грн. Загалом за перше півріччя 2021 року цей показник склав 55,2 млрд грн проти 37,15 млрд грн в аналогічному періоді минулого року.

Додати коментар