Представники АФІ взяли участь в обговоренні законопроєктів № 4241 та № 2133 з народними депутатами України, представниками ринку та регулятора, яке відбулося 1 лютого цього року.

Основною темою обговорення було взаємоузгодження норм законопроєкту «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності» (№ 2133) з нормами, передбаченими проєктом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості» (№ 4241).

В обговоренні приймали участь народні депутати, що були ініціаторами законопроєктів, а саме: голова підкомітету з питань ринку капіталів, інших регульованих ринків, цінних паперів та похідних фінансових інструментів (деривативи) Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Ніколаєнко та голова підкомітету Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

Нагадуємо, що раніше АФІ інформувала про прийняття у першому читання читані за скороченою процедурою проєкту закону № 4241. Доопрацювання законопроєкту до другого читання триватиме до 10 лютого 2021 року.

Законопроєкт № 2133 було прийнято у першому читанні ще в грудні 2019 року і, відповідно до інформації, оприлюдненої на сайті Верховної Ради, він готується до розгляду у другому читанні.

АФІ висловлює подяку за можливість долучитися до обговорення законопроектів № 4241 та № 2133 та сподівається, що учасники дискусії знайдуть компромісний варіант узгодження законопроєктів, який буде сприяти стабільності та розвитку ринку фінансових послуг.