Національний банк України провів 12.11.2021 онлайн-нараду щодо обговорення проєкту Положення про порядок нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами, доопрацьованого за результатами аналізу зауважень і пропозицій, отриманих від представників ринку під час громадського обговорення. Ознайомитися з матеріалами Положення можна за посиланням.

У ході зустрічі в.о. директора департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Сергій Савчук та співробітник цього ж департаменту Оксана Шитко представили узагальнені зауваження/пропозиції, отримані Регулятором від учасників ринку, та прокоментували їх врахування/відхилення.

Звертаємо увагу учасників АФІ, що проєкт постанови правління Національного банку про затвердження відповідного Положення, який  оприлюднений на сайті, зобов’язує небанківські фінансові групи, визнані Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України, до дати набрання чинності Положенням, забезпечувати дотримання вимог, установлених Положенням, починаючи з 01 січня 2022 року.

Разом із цим, термінів для подання документів для реєстрації нових небанківських груп не встановлено. Під час обговорення на зустрічі  доопрацьованого проєкту однозначного коментаря з цього питання учасники ринку не отримали. При цьому, як передбачається проектом, постанова та відповідне Положення набирають чинності з дня, наступного за днем їх офіційного опублікування. Таким чином, залишається відкритим питання стосовно перехідного або адаптаційного періоду для небанківського ринку. У в’язку з цим,  Регулятор фактично не обмежений жодними строками з моменту набрання чинності НПА у прийнятті рішень стосовно «свідомого ухилення» від реєстрації небанківських фінансових груп, що передбачатиме застосування заходів впливу.

З презентаційними матеріалами щодо доопрацьованого проєкту учасники Асоціації можуть ознайомитися на Google-диску АФІ за посиланням.

Додати коментар