Указом Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2021року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Як відмічається у Листі Національного банку, відповідно до пункту 2 рішення РНБО від 19 березня, персональні санкції застосовані до 19 юридичних осіб, наведених у додатку до зазначеного рішення (строк застосування – безстроково).

НБУ звертає увагу на те, що згідно з частиною третьою статті 5 Закону України «Про санкції» рішення РНБОУ щодо застосування, скасування та внесення змін до персональних санкцій (передбачених пунктами 1–21, 23–25 частини першої статті 4 цього закону), що вводиться в дію указом Президента України, набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов’язковим до виконання.

Національний банк наголошує на необхідності неухильного дотримання банками та небанківськими установами вимог законодавства у сфері реалізації санкцій, у тому числі рішення РНБО від 19 березня 2021 року та обмежень, визначених у Постанові № 654.