9 грудня Кабінет Міністрів прийняв Постанову № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зокрема, відповідно до статті 29 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» Кабінет Міністрів постановляє установити з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Уряду раніше.

Відповідно, на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи.

Проте, АФІ хоче нагадати, що надання фінансових послуг та діяльність небанківських фінансових установ під час карантину не забороняється. Це прописано у пункті 10 оновленої редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 614 від 22 липня 2020 року, зміни до якої були внесені постановою КМУ від 11 листопада 2020 року.

Таке пояснення на минулому тижні надало Міністерство охорони здоров’я у відповідь на лист АФІ щодо вжиття заходів, направлених на забезпечення стабільної роботи небанківського фінансового сектору України під час дії карантину, запровадженого з метою запобігання поширенню на території країни гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Водночас, ще раз звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 13 пункту 10 Постанови № 614, забороняється діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких:

не нанесене маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш ніж 1,5 м;

не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту органів дихання (захисті маски або респіратори) та не здійснюється належний контроль за їх використанням;

не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).

Крім того, при здійсненні діяльності, що передбачає приймання відвідувачів, МОЗ просить дотримуватися тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 9 травня 2020 року № 16.