Учасники Асоціації фінансових інституцій отримали роз’яснення від представників Національного банку України щодо практичного застосування  Положення про систему єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку України під час Zoom-зустрічі учасників АФІ та Нацбанку.

Нагадаємо, що Національний банк постановою Правління НБУ № 92 від 30.08.2021р., яка набирає чинності з 01 листопада 2021 року, затвердив Положення про систему єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку України (далі – Положення).

    Положенням, зокрема передбачено, що Національний банк реєструє код ID НБУ за учасником фінансового ринку, його відокремленим підрозділом під час першого внесення відомостей про такого учасника, його відокремленого підрозділу до інформаційних систем Національного банку (пункт 4 Положення).

Учасник фінансового ринку для отримання коду ID НБУ відокремленого підрозділу під час подання документів для внесення відомостей до інформаційних систем Національного банку має подати до Національного банку власний унікальний у межах установи цифровий/символьно-цифровий код підрозділу. Забезпечення унікальності власного коду покладається на учасника фінансового ринку, який подає документи до Національного банку (пункт 5 Положення).

АФІ листом від 30.08.2021р. № 01-132 звернулась до Національного банку України з проханням надати роз’яснення щодо практичного застосування  Положення про систему єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку України, затвердженого Постановою Правління НБУ від 30.08.2021р. № 92. Крім того, АФІ ініціювала проведення спільної Zoom-зустрічі з представниками Національного банку.

            Під час Zoom-зустрічі співробітники Департаменту інформаційних технологій, Департаменту ліцензування, Департамент статистики та звітності Національного банку прокоментували відповідь на лист АФІ, надану  листом НБУ № 52-0010-90724 від 28.09.2021р. та надали відповіді на питання учасників зустрічі.

Додати коментар