22 березня відбулася чергова робоча зустріч у Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики щодо обговорення проєкту закону № 5065 «Про фінансові послуги та фінансові компанії».

Робоча зустріч проводилась в форматі ZOOM-конференції під головуванням Елли Рєпіної, голови підкомітету з питань функціонування небанківських фінансових установ та страхової діяльності профільного Комітету ВРУ, із залученням спеціалістів Національного банку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, представників профільних об’єднань надавачів фінансових послуг.

Підчас зустрічі учасники наради обговорили визначення та зміст таких термінів як «залучення коштів», «оверсайт», «комплаєнс», «ринкова поведінка», «публічна компанія» тощо.

Як зазначив генеральний директор АФІ Влад Блідченко, «законопроєкт повинен надавати чіткі та зрозумілі визначення термінів, оскільки від їх змісту залежить правильність подальшого застосування спеціальних норм прямої дії. Саме тому необхідно підтримати бажання народних депутатів України – авторів законопроєкту закріпити у його тексті терміни, узгоджені з урахуванням пропозицій представників ринку».

Наразі учасники зустрічі закінчили обговорення перших чотирьох статей законопроєкту: визначення термінів, сфера дії закону, законодавства про діяльність на ринку фінансових послуг та види фінансових послуг.

Попередньо заплановано на наступній зустрічі обговорити статті 10-12 розділу ІІІ законопроєкту, присвячені врегулюванню питання збереження, розкриття та використання інформації, що становить таємницю фінансової послуги.

Водночас, з метою збереження послідовності розгляду та суцільного опрацювання законопроєкту АФІ вбачало б доцільним на наступній робочій групі приділити також увагу статтям 5-9 законопроєкту, направленим на врегулювання відносин надавача фінансових та/або супровідних послуг з клієнтами та захист прав клієнтів.

Про дату та час проведення наступної робочої зустрічі учасникам робочої групи буде повідомлено додатково. АФІ повідомить учасників Асоціації про наступну робочу зустріч в Тelegram-групі відразу після отримання такої інформації.

Закликаємо учасників АФІ долучатися до обговорення норм законопроєкту, яких необхідно буде дотримуватися надавачам послуг після прийняття закону Верховною Радою.

Пропозиції та зауваження до тексту законопроєкту учасники АФІ можуть направляти до Асоціації будь яким зручним шляхом, зокрема на електронну адресу welcome@afi.org.ua.