АФІ очолив екс-голова Нацкомфінпослуг І. Пашко

27.07.2020

Асоціацію фінансових інституцій (АФІ) очолив екс-голова Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Ігор Пашко.

Озвучуючи плани АФІ, І. Пашко повідомив, що, безумовно, перш за все, це буде участь в обговоренні змін у законодавстві про надання фінансових послуг.

За його словами, в АФІ вже склалася хороша практика створення комітетів з основних напрямків діяльності, в ході роботи яких виробляється позиція ринку і надалі озвучується в органах влади.

«Вважаю, це дуже вдалий формат і, безумовно, ми його продовжимо. Думаю, що новий колектив АФІ привнесе свій внесок в опрацювання позиції ринку», - зазначив він.

Таку ж практику планується застосовувати і в обговоренні нових положень НБУ з регулювання небанківського ринку.

«Важливо в період трансформації нагляду донести позицію ринку до нового регулятора. Від цього буде залежати, наскільки успішною буде реформа, наскільки активно ринок буде розвиватися. І, в кінцевому підсумку, - наскільки якісні послуги будуть надаватися кінцевим споживачам», - підкреслив І. Пашко.

Крім того, за його словами, в планах АФІ - розвиток ще одного напрямку діяльності: захист прав споживачів.

«Може здатися дивним, що асоціація планує цим займатися. Насправді захист прав споживачів спрямована, перш за все, на повернення довіри до ринку, а у фінансових послугах довіра - наріжний камінь. Як ми будемо це робити - будемо радитися з членами АФІ. Звичайно, таку роботу, яку ми проводили по захисту прав споживачів в Нацкомфінпослуг, організовувати не будемо. Це не функція асоціацій. Однак захист прав споживачів не може залишитися поза полем діяльності АФІ», - зазначив він.

Керівник асоціації також повідомив, що як тільки буде знято карантин, планується проведення конференцій, семінарів, навчання членів асоціації із запрошенням представників НБУ, фінансового моніторингу, фіскальних органів і т. д.

«В цілому чекає багато роботи. Думаю, платформа АФІ - саме те місце, де можна докласти зусиль для подальшого розвитку ринку небанківських послуг», - сказав він.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

10.04.2019

Відбувся публічний звіт голови Нацкомфінпослуг Ігоря Пашка «Про діяльність Нацкомфінпослуг за 2018 рік»

19.01.2018

Эксклюзивное интервью агентству Интерфакс-Украина члена Нацкомфинуслуг Александра Залетова