АФІ провела zoom-конференцію фінкомпаній з представниками НБУ

20.05.2020

Асоціація Фінансових Інституцій ініціювала та провела zoom/конференцію-зустріч фінкомпаній з представниками Національного банку.

Під час цієї зустрічі сторони обговорювали наступні кроки фінансових компаній після 1 липня 2020 року – дати, коли НБУ стане регулятором цього ринку, згідно з прийнятим законом про «Спліт».

Зокрема, розповідаючи про найближчі плани Нацбанку, керівник проектів та програм департаменту ліцензування НБУ Орест Франчук повідомив, що наразі регулятор готує новий порядок проведення перевірок діяльності фінансових установ та застосування заходів впливу.

В свою чергу, директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз в черговий раз запевнив представників фінкомпаній, що жодного переліцензування на ринку не проводитиметься. Більше того, до ліцензування фінкомпаній буде запроваджено новий підхід: якщо сьогодні ліцензуються конкретні види фінпослуг (окремо ліцензії на переказ коштів, окремо на надання кредитів), то за новими правилами ліцензії будуть надаватися на усі види діяльності. Тобто, Національний банк планує спростити процедуру ліцензування фінансових установ.

Крім того, О. Бевз повідомив, що в НБУ постараються в максимально короткі строки спростити процедуру реєстрації відособлених підрозділів компаній.

Він також додав, що НБУ запустив онлайн-платформу для зворотного зв’язку з питань ліцензування те реєстрації фінансових установ та готує методичні рекомендації, як отримати ліцензію, як подати пакет документів на істотну участь і т.д.

Окремо торкнулися представники НБУ питання щодо навчання керівників та бухгалтерів фінкомпаній. Зокрема, Національний банк не бачить потреби в обов’язковому навчанні для керівників та головних бухгалтерів фінансових компаній. Скоріше кваліфікаційні вимоги будуть до їх репутації, шляхом заповнення спеціальних анкет.

Проте вимоги щодо проходження обов’язкового навчання відповідальних за ведення фінансового моніторингу залишаються. І це важливо! Вважаємо, що на це слід звернути окрему увагу.

І дуже добре, що представник департаменту фінансового моніторингу при НБУ Ірина Пряженцева запевнила учасників обговорення у тому, що проект нового Положення про здійснення фінансового моніторингу найближчим часом буде надіслано в профільні асоціації і ми зможемо обговорити цей проект з представниками НБУ.

Ще одне важливе питання, яке турбувало учасників конференції, - подання звітності.

Керівник департаменту звітності НБУ Юрій Половньов зауважив, що, починаючи с 1 липня, звітність можна буде подати тільки через портал Нацбанку. При цьому головними вимогами до неї будуть: по-перше, щоб звітність була подана, а по-друге, щоб вона «пройшла». При цьому показники у звітах до кінця року змінюватися не будуть, і подаватися звітність поки що буде через портал НБУ, але шляхом використання знайомого усім КІС.

Загалом, представники Нацбанку ще раз запевнили учасників небанківського фінансового ринку в тому, що перехід під контроль нового регулятора буде м’яким та безболісним.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

30.01.2020

Представники небанківського фінансового ринку зустрілися з фахівцями Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку.

12.02.2020

В рамках проекту Спліт НБУ розпочав організаційні роботи з питань тестування подання звітності небанківськими фінансовими установами (НФУ).

25.02.2020

Фінансовий ринок напередодні великих змін. Йдеться про так званий закон про "спліт" - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій щодо держрегулювання ринків фінансових послуг".