АФІ запрошує на семінар «Система фінансової звітності (XBRL)»

06.11.2019

Фінансових Інституцій в партнерстві з інформаційно-аналітичним порталом Stockworld запрошують на семінар

«Система фінансової звітності (iXBRL)».

Дата проведення семінару: 21 листопада 2019 р.

Місце проведення семінару: м. Київ, конференц-хол «Депо», вул. Антоновича, 52.

Реєстрація на семінар: з 14:30.

Початок семінару: 15:00.

Орієнтовна тривалість семінару: три години.

 

Мета семінару:

На семінарі ви ознайомитеся з новим форматом звітування iXBRL та зможете уникнути можливих помилок після того, як він стане обов'язковим з 1 січня 2020 року.

Захід буде корисним усім суб'єктам господарювання, які згідно законодавства подають фінансову звітність за МСФЗ і фінансова звітність яких підлягає обов'язковому аудиту. Зокрема, ми запрошуємо на семінар бухгалтерів фінансових компаній та IT-фахівців.

 

Питання, які будуть розглянуті на семінарі:

Правові засади подання фінансової звітності за МСФЗ в єдиному електронному форматі іXBRL;

Реєстрація в Системі фінансової звітності iXBRL;

Подання фінансової звітності iXBRL.

 

Ключові спікери:

Ігор Андрусик, проектний менеджер зовнішнього проектного офісу «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні»;

Віктор Логвіновський, завідувач сектору консолідованого нагляду Нацкомфінпослуг;

Фахівці АФІ.

 

Для участі в семінарі слід зареєструватися за посиланням та сплатити реєстраційний внесок.

Реєстраційний внесок для членів ОФУ складає – 1 000 грн.

Реєстраційний внесок для інших учасників – 2 000 грн.

Другому учаснику від організації надається знижка 50% від вартості послуги.

До реєстраційного внеску входить участь у семінарі та матеріали семінару, вітальна кава та кава-брейк.

 

РЕЄСТРАЦІЯ за посиланням.

 

Для довідки:

Щодо подання фінансової звітності, складеної на підставі таксономії

Як було?

Відповідно до пункту 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 № 419, підприємства, які провадять господарську діяльність з надання фінансових послуг складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності. Ця норма діє більше семи років і всі фінансові установи знають про неї.

Що змінилося?

З початку 2020 року в фінансових установ виникне обовʼязок подавати фінансову звітність за МСФЗ на підставі таксономії фінансової звітності.

Що таке таксономія?

Таксономією фінансової звітності є склад статей і показників фінансової звітності та її елементів, які підлягають розкриттю. Таксономія фінансової звітності була затверджена наказом Мінфіну від 07.12.2018 № 983 і оприлюднена на веб-сайті Нацкомфінпослуг та інших регуляторів.

Де саме закріплений обовʼязок фінансових установ складати фінансову звітність на підставі таксономії?

Відповідний обовʼязок встановлено частиною шостою статті 11 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (зі змінами, внесеними Законом України від 05.10.2017 № 2164-VIIII), якою визначено, що фінансова звітність та консолідована фінансова звітність за міжнародними стандартами складаються на підставі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами.

Коли вперше необхідно подати звітність на підставі таксономії?

Пунктом 2 прикінцевих положень Закону України від 05.10.2017 № 2164-VIIII визначено, що першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік. Тобто, вперше необхідно буде подати річну фінансову звітність за 2019 рік, складену на підставі таксономії, до 28 лютого 2020 року. В подальшому необхідно подавати проміжну фінансову звітність (І квартал, перше півріччя, девʼять місяців), складену на підставі таксономії, до 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом (як це і передбачено п.5 постанови КМУ від 28.02.2000 № 419).

У якому форматі подається звітність?

Що стосується електронного формату подання звітності, складеної на підставі таксономії, то таким форматом є XBRL (англ. eXtensible Business Reporting Language – «розширювана мова ділової звітності»).

З інструкцією щодо створення фінансової звітності в XBRL можна ознайомитися на веб-сайті Нацкомфінпослуг.

Куди подавати фінансову звітність на основі таксономії?

Пунктом 2 постанови Постанови КМУ від 28.02.2000 № 419 визначено, що фінансова звітність та консолідована фінансова звітність, складена на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності в єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном, подається до центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснюється НКЦПФР.

Для подання фінансової звітності до центру збору фінансової звітності запроваджено інтернет портал – Система фінансової звітності (СФЗ), який можна знайти за таким посилання: https://frs.gov.ua.

Як саме подавати звітність?

Для того, щоб подати фінансову звітність у форматі XBRL слід ознайомитися з короткою інструкцією, розміщеною в рубриці „Як звітувати?” порталу СФЗ. Сподіваємося, що на вказаному порталі незабаром зʼявляться більш детальні методичні матеріали, посібники та інструкції для суб’єктів звітування (наразі відповідна рубрика не заповнена).

Є інші питання. Як знайти на них відповіді?

Враховуючи велику кількість незʼясованих питань щодо складання та подання фінансової звітності до СФЗ згідно з новими вимогами, Асоціація АФІ готує окремі розʼяснювальні семінари щодо цієї надзвичайно актуальної теми.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

26.12.2019

За ініціативи Асоціації Фінансових Інституцій сформована група фінансових установ - пілотів, яка разом з ТОВ «М.Е.ДОК» будуть тестувати новий модуль програмного забезпечення M.E.Doc по складанню та валідації звітності в електронному форматі iXBRL.

14.01.2020

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав пропозиції щодо переносу запровадження в Україні системи фінансової звітності у форматі iXBRL на один рік. Рішення було прийняте на засіданні Комітету 13 січня цього року.

17.10.2019

Асоціація Фінансових Інституцій (АФІ) готує та анонсує проведення двох профільних семінарів.

Перший семінар – для керівників фінансових установ - буде присвячений темі СПЛІТ, другий – для бухгалтерів та програмістів – тонкощам системи фінансової звітності у форматі XBRL.