АФІ звернулася до Уповноваженого з прав людини з пропозицією укласти Меморандум про співпрацю

03.11.2020

АФІ звернулася до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з пропозицією укласти Меморандум про співпрацю, спрямовану на запобігання порушень прав людини на ринку небанківських фінансових послуг України.

Як передбачається, метою вищезазначеного меморандуму буде вжиття спільних заходів, спрямованих на запобігання, виявлення та недопущення порушень прав i свобод людини в Україні, дотримання прав споживачів небанківських фінансових послуг в частині захисту персональних даних, а також сприяння належному захисту прав громадян на приватність.

Усвідомлюючи важливість вирішення проблем споживачів фінансових послуг, як одного з чинників ефективності подальшого розвитку фінансового ринку, умовами Меморандуму сторони зможуть спрямовувати свої зусилля на організацію спільних інформаційно-просвітницьких проектів, заходів та програм щодо роз’яснення норм і положень законодавства про фінансові послуги, ринок небанківських фінансових послуг, захист прав споживачів фінансових послуг та рекламного законодавства крізь призму дотримання вимог законодавства про захист персональних даних та прав громадян на приватність.

Окрім цього, положеннями Меморандуму передбачається здійснення моніторингу, аналізу та обміну інформацією стосовно виконання небанківськими фінансовими установами вимог законів та нормативно-правових актів з питань захисту прав споживачів та належному захисту прав громадян на приватність, у тому числі щодо забезпечення споживачів наочною та доступною інформацією про фінансові послуги, що пропонуються.

Ми вважаємо, що підписання меморандуму надасть можливість налагодити ефективну координацію діяльності працівників секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представників небанківських фінансових установ та громадськості щодо повідомлень про виявлені факти порушень законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг (у тому числі в частині захисту персональних даних) та належного реагування на них.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

29.09.2017

Презентації спікерів та підсумкове відео з міжнародної конференції «Захист прав споживачів фінансових послуг: шлях до розбудови довіри».

24.12.2020

Представники АФІ взяли участь у робочій зустрічі з працівниками Департаменту моніторингу економічних прав та Департаменту у сфері захисту персональних даних у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

20.01.2021

Національний банк опублікував головні зміни 2020 року, які варто знати кожному споживачу.