Члени ОФУ взяли участь у засіданні Комітету з розвитку небанківського фінсектору СУП

25.10.2018

Компанії - члени Об’єднання фінансових установ взяли участь у засіданні Комітету з розвитку небанківського фінсектору Спілки українських підприємців (СУП), яке відбулося 24 жовтня.

Серед основних питань, які обговорили учасники засідання, були питання про саморегулювання на ринку фінансових послуг; збільшення ліміту операцій, що підпадають під обов’язковий фінансовий моніторинг, та стан розгляду законопроекту № 2413а (про СПЛІТ).

Зокрема, учасники засідання озвучили пропозицію збільшити суму ліміту операцій, що підпадають під обов’язковий фінмоніторинг, зі 150 тис., які ми маємо сьогодні, до 500 тис. грн.

Індекс інфляції національної валюти за 2010-2018 роки становить 358%, а мінімальна заробітна плата збільшилася на 419,3%. За таких умов вбачається необхідним здійснити збільшення ліміту операцій, які підпадають під обов’язковий фінансовий моніторинг, відповідно до рівня інфляції, зауважили учасники засідання.

Також учасники прийняли рішення звернутися до Нацкомфінпослуг з пропозицією розробити нормативно-правовий акт, яким буде визначено порядок використання Системи BankID Національного банку, Положення про яку було затверджено Постановою Правління НБУ № 105 від 3 жовтня цього року, для ідентифікації та верифікації клієнтів небанківських фінансових установ.

Крім того, було прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів з проханням визначити відповідальну особу, яка буде відповідати в уряді за взаємодію з небанківським фінансовим ринком.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

27.03.2019

В ВР зареєстровано проект закону «Пpo запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»