Дії замість слів: підсумки діяльності ОФУ

26.12.2018

Напередодні новорічних свят усі традиційно підводять підсумки року. Хотіла би пошуткувати, що рік Собаки був собачим, та це не правда. Дійсно, рік видався непростим і багатим на події. Проте, в підсумку, цікавим та результативним.

Не зважаючи на те, що весь рік ми були змушені постійно працювати із законопроектом № 2413а (СПЛІТ), брати участь у чисельних нарадах та обговореннях, круглих столах, писати листи та звернення, робити аналіз регулювання в світі та українського законодавства, рахувати статистичні данні та показники (і все це для того, щоб зберегти робочі місця учасників небанківського фінансового ринку, їх кошти, довіру їх споживачів), ми ще й «встигли» підготувати та провести:

17.02.2018 семінар «Із чим фінансовий ринок входить у 2018 рік», на якому розглянули питання нових вимог до фінансових нормативів фінансових компаній, нового порядку складання та подання фінансової звітності фінансовими компаніями, а також розглянули концепцію створення в Україні інституту фінансового омбудсмена.

21.03.2018 семінар «е-Звітність: нові вимоги» під час якого розглядали нові вимоги до фінансової звітності фінансових установ (е-звітність). Провели практичні заняття по заповненню звітності онлайн. Ознайомили компанії з новим вимогами до проведення аудиту в фінансових установах. Розглянули типові помилки, які допускаються при здійсненні фінансового моніторингу в фінансових установах.

24.05.2018 бізнес-зустріч членів ОФУ з регулятором під час якої обговорили підсумки роботи за 2017 рік та подальші плани діяльності регулятора у сфері державного регулювання та нагляду за діяльністю фінансових компаній, підсумки подання e-звітності за 1-й квартал 2018 року, найбільш поширені помилки при заповненні та наданні звітності до Нацкомфінпослуг, особливості застосування заходів впливу за результатами аналізу звітності, позапланові заходи державного нагляду (контролю) під час мораторію на перевірки.

8.06.2018 прес-ланч «Розвиток фінансового небанківського ринку: підсумки І-го кварталу та нові законодавчі ініціативи».

19.09.2018 семінар «Особливості залучення коштів. Позапланова перевірка» , де були розглянуті питання залучення коштів від третіх осіб, законодавчі обмеження та рекомендації для фінансових компаній та позапланової перевірки за скаргою споживача. Крім того, на семінарі презентували Інструкцію порядку складання та подання звітності фінансовими компаніями.

31.10.2018 практикум «Аудит небанківських фінансових установ. Поради аудиторів».

Також, ми разом з партнерами взяли активну участь у Конференції «Фінансування житлових об’єктів: інструменти, практика, переваги та ризики», яка відбулася 1 червня 2018 року за участю управителів ФФБ. Під час заходу ми аналізували існуючі на ринку кредитні програми, надавали оцінку ефективності використання ФФБ та КУА, обговорювали нюанси оподаткування та можливі зміни в законодавстві, говорили про використання фінансових інструментів фондів фінансування будівництва (ФФБ) та компанії по управлінню активами (КУА).

А також ми взяли активну участь у II Residential Development Forum ForumRED 2018, який відбувся 9 листопада в «Українському домі». Зокрема, представники ОФУ виступили спікерами та експертами спеціальної експрес-панелі, яка стосувалася фінансування будівництва нерухомості.

Крім того, Асоціація ОФУ, як учасник Громадської ради при Нацкомфінпослуг, Громадської ради при Держфінмоніторингу та член Об’єднання учасників фінансового ринку (ОУФР) продовжує брати активну участь у обговорені законодавчих ініціатив.

Зроблено багато, і, приємно сказати, це не залишилося непоміченим з вашої сторони, шановні колеги. Цього року до ОФУ приєдналися нові члени, і станом на грудень нас вже 55 компаній.

А на наступний рік планів у нас ще більше. Тому, запрошуємо до Асоціації. Ставайте членами нашої дружньої команди та беріть участь у наших заходах!

З повагою,

Вікторія Волковська,

Генеральний директор ОФУ

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

03.07.2017

30 червня 2017 року Об’єднання фінансових установ (ОФУ) провело дружню зустріч з представниками фінансових компаній, які протягом останніх місяців активно брали участь у заходах Об’єднання, надавали свої пропозиції та скористалися його рекомендаціями.

 

 

24.08.2017

Об’єднання Фінансових Установ щиро вітає усіх з 26-ю річницею незалежності України!

19.11.2018

Колонка генерального директора ОФУ Виктории Волковской на Минфине.