До уваги фінкомпаній – управителів ФФБ

13.05.2020

ДО УВАГИ ФІНКОМПАНІЙ – УПРАВИТЕЛІВ ФФБ

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» від  12 вересня 2019 року № 79-IX (далі – Закон про спліт) починаючи з 01.07.2020 державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових компаній – управителів фондів фінансування будівництва віднесено до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Також зазначеним Законом внесено зміни до статті 16 Закону України «Про цінні  папери та фондовий ринок», якою діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю віднесено до професійної діяльності на фондовому ринку.

Частиною четвертою статті 16 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлено, що професійна діяльність учасників фондового ринку, крім фондових бірж та депозитаріїв, здійснюється за умови членства щонайменше в одному об’єднанні професійних учасників ринку цінних паперів та/або саморегулівній організації, що об’єднує професійних учасників ринку цінних паперів за відповідним видом професійної діяльності.

Згідно з частиною другою статті 48 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» об’єднання професійних учасників фондового ринку набуває статусу саморегулівної організації (далі – СРО) за певним видом професійної діяльності на фондовому ринку з дня надання йому статусу СРО Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Повідомляємо, що  АФІ не є виключно об’єднанням професійних учасників ринку цінних паперів та/або саморегулівною організацією і не має наміру звертатися до НКЦПФР для отримання статусу СРО.

Разом із цим, звертаємо увагу, що рішенням НКЦПФР від 27.08.2020 Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) отримала статус об’єднання професійних учасників фондового ринку.

З інформацією щодо діяльності можна ознайомитися за посиланням https://fima.org.ua/.

Додати коментар