До уваги фінкомпаній – управителів ФФБ

13.05.2020

Ще 12 вересня 2019 року Верховною Радою було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг», відповідно до якого, починаючи з 1 липня 2020 року регулювання та нагляд за діяльністю фінансових компаній – управителів фондів фінансування будівництва здійснюватиметься Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Крім того, документ передбачає внесення змін до Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме до статті 16, в якій вказано, що діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю віднесено до професійної діяльності на фондовому ринку.

При цьому нормами цього ж Закону передбачено, що професійна діяльність учасників фондового ринку, крім фондових бірж та депозитаріїв, здійснюється за умови членства щонайменше в одному об’єднанні професійних учасників ринку цінних паперів та/або саморегулівній організації, що об’єднує професійних учасників ринку цінних паперів за відповідним видом професійної діяльності.

В зв’язку з цим, Асоціація Фінансових Інституцій, до складу якої входять фінансові компанії та управителі ФФБ, звернулась до НКЦПФР з метою отримання роз’яснень з питань подальшої діяльності управителів ФФБ, а саме щодо обов’язкового членства в одному з професійних об’єднань учасників фондового ринку та відповідальності за порушення зазначених вимог.

Переймаючись питаннями подальшої діяльності своїх членів - управителів ФФБ, АФІ намагається полегшити їх адаптацію до вимог нового регулювання. Вже на сьогодні Асоціація надала свої пропозиції до нової звітності фінансових компаній - управителів та низки законодавчих актів, які мають бути запроваджені новим регулятором до управителів ФФБ.

Також з метою захисту професійних інтересів управителів ФФБ та виконання ними законодавчих вимог, АФІ має намір отримати статус об’єднання професійних учасників фондового ринку, а в подальшому - статус саморегулівної організації.

Враховуючи, що Асоціація фінансових інституцій - єдина діюча асоціація на фінансовому ринку до складу якої входять управителі ФФБ, запрошуємо фінкомнії – управителів ФФБ, які ще не є нашими членами, приєднатися до Асоціації.

Ознайомитись з нашою роботою ви можете на сайті АФІ www.afi.org.ua.

Будемо раді відповісти на ваші запитання через нашу електронну пошту welcome@afi.org.ua.

Додати коментар

Поділитися: