Дослідження USAID по споживчому кредитуванню: презентація

29.09.2017

12 вересня Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» презентував результати дослідження роботи українських фінансових установ на ринку споживчого кредитування на міжнародній конференції «Захист прав споживачів фінансових послуг: шлях до розбудови довіри», яку було організовано Проектом спільно з Національним банком України.

Нагадаємо, комплексне дослідження проводилося дослідницькою та маркетинговою компанією «GFK-Ukraine» і вивчало основні види споживчих кредитів, які надаються банківськими та небанківськими установами (автокредити, іпотека, кредити через кредитну картку, кредити до зарплати, кредити на побутові товари, кредити готівкою).

Зокрема, під час першої хвилі дослідження, яка була проведена до 20 червня 2017 року, маркетологи вивчали якість та правдивість реклами фінансових установ; оцінювали процедури взаємодії персоналу фінансової установи зі споживачами в процесі оформлення споживчого кредиту (за методом «таємного покупця»); аналізували проекти договорів споживчого кредиту на предмет відповідності чинному законодавству; опитували споживачів з метою з’ясування їхнього рівня обізнаності, ставлення та очікувань щодо механізмів вирішення спорів з фінансовими установами.

Ключові результати першої хвилі дослідження показали, що 73.6% рекламних матеріалів не містять жодної інформації про вартість кредиту. У 68% випадків потенційним позичальникам взагалі не надається жодна письмова інформація. Частина договорів про надання споживчого кредиту не містять інформації, що вимагається законодавством, або мають умови, що йому суперечать. Так, у 33% випадків проекти договорів не містили детального розпису сукупної вартості кредиту, у 17% випадків – чіткого графіка платежів. 54% договорів містять умови, якими порушується право позичальника на дострокове повернення кредиту. Більше 50% договорів про надання споживчого кредиту, які пропонувались «таємним покупцям» містять несправедливі умови для позичальника.

Під час другої та третьої хвиль дослідження, які будуть проведені у грудні 2017 та червні 2018 року відповідно, увагу буде зосереджено вже на дотриманні фінансовими установами норм нового Закону «Про споживче кредитування», який був прийнятий Верховною Радою 15 листопада 2016 року та набрав чинності з 10 червня 2017 року.

Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія Вітка зауважила, що Проект дуже сподівається, що з початком дії закону ситуація на ринку кредитування України зміниться на краще.

Повну ПРЕЗЕНТАЦІЮ ДОСЛІДЖЕННЯ можна завантажити тут.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

13.09.2017

12 вересня Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» презентував результати дослідження роботи українських фінансових установ на ринку споживчого кредитування.

21.12.2019

Нацкомфінпослуг розробила та оприлюднила Пам'ятку фізичній особі - позичальнику. Прохання до фінансових установ ознайомитися з документом та, по можливості, оприлюднити на свої сайтах. 

ПАМ'ЯТКА ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ — ПОЗИЧАЛЬНИКУ

20.12.2017

Національний банк України відзвітував про фінансову стабільність