Фінкомпанії мають право залучати представників ДРС для участі у перевірках Нацкомфінпослуг

15.02.2019

Можливість залучення представників Державної регуляторної служби до участі у перевірках, що здійснюються іншими державними органами, передбачена статтею 91 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а відповідний механізм участі ДРС у таких перевірках встановлений Порядком, що затверджений постановою Кабміну № 388 від 24 травня 2017 року.

Порядком, зокрема, передбачено, що ДРС бере участь у перевірках, що проводять інші державні органи, з метою виявлення та попередження порушень вимог законодавства з боку таких органів під час проведення перевірок, а також для вжиття заходів реагування за фактами виявлення таких порушень.

Іншими словами представник ДРС приймає участь у перевірці для того, щоб проконтролювати чи дотримується певний державний орган вимог законодавства під час її проведення.

При цьому ініціативу залучити до перевірки представника ДРС має виявити сам суб’єкт господарювання (у нашому випадку – фінансова компанія). Для цього фінансова компанія повинна направити звернення до ДРС з обґрунтуванням такої участі. В обґрунтуванні обов’язково потрібно зробити посилання на документи, які свідчать про порушення вимог законодавства контролюючим органом. Насамперед йдеться про ті вимоги, які встановлені Законом про нагляд.

Зверніть увагу, якщо такого обґрунтування не буде або суб’єкт господарювання не зазначить в ньому посилання на вищевказані документи ДРС відмовиться від участі у перевірці. Також відмова буде надана, якщо звернення надійде до ДРС після початку перевірки.

Якщо залучений до перевірки представник ДРС виявить порушення з боку контролюючого органу на державних службовців цього органу будуть складені протоколи за статтями 166-21 та/або 188-45 КУАП.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

27.06.2019

Державна регуляторна служба України пояснила підприємцям, як користуватися інспекційним порталом.

22.12.2018

Враховуючи те, що мораторій на здійснення заходів держнагляду (контролю) на 2019 рік не продовжено, перевірки фінансових установ у наступному році проводитися будуть