Фінустанови повинні неухильно дотримуватися вимог законодавства у сфері реалізації санкцій - НБУ

22.02.2021

Національний банк наголошує на необхідності неухильного дотримання банками та небанківськими установами вимог законодавства у сфері реалізації санкцій, у тому числі відповідних рішень Ради національної безпеки і оборони України та обмежень, визначених у Постанові Правління НБУ № 654 «Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (зі змінами) від 1 жовтня 2015 року. Про це йдеться у Листі НБУ.

У Національному банку нагадують, що Указом Президента України від 19 лютого 2021 року № 64/2021 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від тієї ж дати «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Відповідно до пункту 2 цього рішення РНБО, до фізичних та юридичних осіб, зазначених у додатках 1 та 2 до цього рішення, застосовані персональні санкції.

Крім того, згідно з пунктом 3 рішення РНБО від 19 лютого, позиція 1 додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента України від того ж дня № 36/2021, викладена у новій редакції (наведена у додатку 3 до рішення РНБО від 19 лютого 2021 року).

Також у НБУ звертають увагу на те, що Указом Президента України від 19 лютого 2021 року № 65/2021 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від цієї ж дати «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) згідно з резолюціями Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо Єменської Республіки». Так, відповідно до пункту 2 цього рішення персональні санкції застосовані до фізичних осіб згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів від 20 січня 2021 року № 36-р, з урахуванням застережень, визначених у підпунктах 1–6 пункту 1 зазначеного розпорядження Кабінету Міністрів.

Крім того, Указом Президента України від 19 лютого 2021 року № 67/2021 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від того ж числа «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) згідно з резолюціями Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо Республіки Малі». Відповідно до пункту 2 зазначеного рішення персональні санкції застосовані також до фізичних осіб згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів від 19 серпня 2020 року № 1024-р, з урахуванням застережень, визначених у підпунктах 1 та 2 пункту 1 зазначеного розпорядження Кабінету Міністрів України зі змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 № 35-р.

У зв’язку з вищенаведеним Нацбанк нагадує про те, що згідно з частиною третьою статті 5 Закону «Про санкції» рішення РНБОУ щодо застосування, скасування та внесення змін до персональних санкцій (передбачених пунктами 1–21, 23–25 частини першої статті 4 цього закону), що вводиться в дію указом Президента України, набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов’язковим до виконання.

Додати коментар