Голова Нацкомфінпослуг І. Пашко звітував про діяльність Комісії за 2018 рік

10.04.2019

10 квітня відбувся публічний звіт голови Нацкомфінпослуг Ігоря Пашка про діяльність Комісії за 2018 рік. Звіт відбувся у формі відкритого засідання Нацкомфінпослуг.

У засіданні взяли участь представники Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, Національного банку, Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, а також громадськість.

У ході свого виступу І. Пашко нагадав про місію та стратегічні цілі Нацкомфінпослуг.

Так, одною з найважливіших цілей голова Нацкомфінпослуг назвав створення сприятливих умов для зміцнення та сталого розвитку ринків небанківських фінансових послуг. У рамках її досягнення регулятор здійснив чимало важливих заходів. А саме, приймав участь у реформах, що реалізуються у державі та був залучений до розробки комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Зокрема, Нацкомфінпослуг долучена до реалізації 36 проектів з 65.

Також Нацкомфінпослуг була залучена до розробки восьми ключових законів, що стосуються діяльності фін сектору, а також шести актів Кабміну.

Крім того, вона супроводжує 22 законопроекти у Верховній Раді.

Звернув увагу І. Пашко і на результати нормативно-правової роботи Нацкомфінпослуг у 2016 – 2018 рр. Зокрема, він відзначив, що були затверджені: єдині ліцензійні вимоги до небанківських фінансових установ; спрощено реєстраційні процедури; уніфікована форма акта перевірок з питань дотримання законодавства у сфері фінансових послуг; критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері ринків фінансових послуг та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю); здійснений перехід на подання звітності виключно в електронній формі всіма небанківськими фінансовими установами; забезпечене розкриття фінустановами інформації в загальнодоступній базі даних та на своїх веб-сайтах, а також основних показників діяльності небанківських фінансових установ на сайті Нацкомфінпослуг; вдосконалений порядок застосування заходів впливу та запроваджений нагляд на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами.

Також було впроваджено вимоги, що обмежують ризики в діяльності фінансових компаній - управителів під час здійснення діяльності із залучення коштів для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.

Крім того, І. Пашко підбив підсумки діяльності ринку небанківських фінансових установ за 2018 рік та навів приклади удосконалення діяльності регулятора та підвищення ефективності державного нагляду у 2016 – 2018 рр.

Після того, як звіт було заслухано, учасники засідання мали змогу задати голосі Нацкомфінпослуг питання та подискутувати по окремих напрямках роботи комісії.

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ, ЗА 2018 РІК можна подивитися тут.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

27.07.2020

Асоціацію фінансових інституцій (АФІ) очолив екс-голова Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Ігор Пашко.

21.05.2018

Населення України в 2017 році збільшило в структурі витрат виділення коштів на небанківські фінансові послуги

27.06.2017

В Україні існує багато способів оцінки платоспроможності громадян, які хочуть взяти кредит у фінансовій установі. І це не завжди довідка про доходи.