Голова Ради АФІ взяв участь у онлайн-презентації USAID щодо мікрокредитування в Україні

21.04.2021

Голова Ради Асоціації АФІ Ігор Пашко 21 квітня взяв участь у онлайн-презентації  проєкту USAID на тему: «Мікрокредитування в Україні: споживачі та ринкова практика».

В ході презентації було представлено результати дослідження ринку мікрокредитування методом «таємного покупця», яке було проведено у листопаді-грудні 2020 року дослідницькою компанією «InfoSapiens» на замовлення Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Під час заходу Ігор Пашко прокоментував результати дослідження та зроблені у них висновки. Зокрема, зазначив недоцільність встановлення законодавчого обмеження максимального розміру процентної ставки. Оскільки такі питання має врегульовувати сам ринок на конкурентній основі з урахуванням багатьох чинників, у тому числі вартості ресурсів та ризиковості операцій. До того ж, необґрунтоване втручання держави в конкурентні відносини може призвести до переходу переважної більшості фінансових операцій у тіньовий сектор.

Окремо, Голової Ради АФІ було зазначено про необхідність більш ґрунтовного методологічного визначення формули розрахунку реальної річної процентної ставки, у першу чергу, з метою надання можливості споживачам усвідомлено приймати рішення щодо користування фінансовими послугами.

Також очільник АФІ акцентував увагу на питанні необхідності визначення законодавством реальних та дієвих механізмів захисту прав кредиторів, якого наразі гостро потребують учасники ринку фінансових послуг, що у підсумку могло б сприяти, зокрема, і зменшенню плати споживачем за користування кредитом.

Вкотре Ігор Пашко наголосив, що Асоціація підтримує та повністю розділяє точку зору своїх учасників щодо необхідності підвищення фінансової грамотності споживачів та захищеності їх прав, оскільки задоволений та лояльно налаштований споживач є важливим елементом сталого розвитку ринку фінансових послуг.

З повними результатами дослідження всі охочі можуть ознайомитися за посиланням http://www.fst-ua.info/wp-content/uploads/2021/04/Payday-Lending-Consumer-Experience_Report-April-2021_ua.pdf

Додати коментар