К. Рожкова не вірить, що у 2021 р. небанки конкуруватимуть з банками за прибуток

12.01.2021

Перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова не вірить, що у 2021 р. небанки конкуруватимуть з банками за прибуток.

«Останнім часом про це багато розмов. Я особисто в це не вірю», - написала вона у своїй новій колонці на порталі «НВ.Бізнес».

По-перше, за її словами, клієнтські групи, продуктова лінійка у цих двох секторів дуже різні. Вичерпний перелік фінансових сервісів надають лише банки.

По-друге, рівень технологічності у багатьох компаній не достатній, аби конкурувати з банками.

По-третє, на жаль, ситуація з ринковою поведінкою та захистом прав споживачів в багатьох випадках залишає бажати кращого.

«Тож я скоріше вірю у перезавантаження небанківського сектору та синергію високотехнологічних компаній з високотехнологічними банками. Водночас банки, які досі не визначились зі своєю бізнес-моделлю, все ще мають шанс «перекваліфікуватись» у небанківську фінансову установу із значними перевагами. Адже ми очікуємо ухвалення закону про платіжні послуги, а також суттєве спрощення підходів НБУ до ліцензування небанківських фінансових компаній», - зауважила К. Рожкова.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

15.06.2017

15 червня Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» спільно з Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) провели круглий стіл на тему «ЗАКОН ПРО СПОЖИВЧЕ КРЕДИТУВАННЯ: НАБРАННЯ ЧИННОСТІ».

30.11.2020

У зв'язку з послабленням карантинних обмежень наприкінці весни, а згодом у липні, фінансові ринки почали поступове відновлення після жорсткого локдауну. Про це розповіла перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв'ю Українському радіо.

03.12.2020

Колонка Першого заступника Голови Національного банку Катерини Рожкової НВ.Бизнес.