Комітет ВР з фінансів підтримав пропозиції щодо переносу запровадження фінанзвітності у форматі XBRL

14.01.2020

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав пропозиції щодо переносу запровадження в Україні системи фінансової звітності у форматі iXBRL на один рік. Рішення було прийняте на засіданні Комітету 13 січня цього року.

Нагадаємо, відповідно до частини другої ст. 12 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами.

Пунктом 2 розділу II Закону № 2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень» встановлено, що першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік.

Однак, фінансовий ринок довгий час просив перенести звітній період для подання фінзвітності на основі таксономії (iXBRL), оскільки система ще неадаптована для українського ринку. В грудні пропозицію фінринку щодо перенесення звітного періоду підтримав Мінфін.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

26.02.2021

Національний банк України, керуючись повідомленням Комітету з управління Системою фінансової звітності (СФЗ) від 30 грудня 2020 року, оприлюдненим на сайті СФЗ, в межах своїх повноважень повідомив наступне: