Комітет ВР з фінансів підтримав пропозиції щодо переносу запровадження фінанзвітності у форматі XBRL

14.01.2020

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав пропозиції щодо переносу запровадження в Україні системи фінансової звітності у форматі iXBRL на один рік. Рішення було прийняте на засіданні Комітету 13 січня цього року.

Нагадаємо, відповідно до частини другої ст. 12 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами.

Пунктом 2 розділу II Закону № 2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень» встановлено, що першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік.

Однак, фінансовий ринок довгий час просив перенести звітній період для подання фінзвітності на основі таксономії (iXBRL), оскільки система ще неадаптована для українського ринку. В грудні пропозицію фінринку щодо перенесення звітного періоду підтримав Мінфін.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

11.09.2019

Група представників фінансового ринку звернулася до органів влади стосовно впровадження Системи фінансової звітності в форматі XBRL.

06.11.2019

Фінансових Інституцій в партнерстві з інформаційно-аналітичним порталом Stockworld запрошують на семінар

«Система фінансової звітності (iXBRL)».