Мінфін підтримав пропозицію фінринку щодо перенесення звітного періоду для подання фінзвітності на основі таксономії (XBRL)

02.12.2019

З 2020 року учасники небанківського фінансового ринку України повинні подавати фінансову звітність за новим методом фінансового звітування iXBRL, при цьому зробити це мають за 2019 рік до 28 лютого 2020 року.

Разом з колегами, АФІ вже давно б’є тривогу стосовно строків такої звітності та її технічних можливостей. Ми неодноразово зверталися до Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням перенести строки впровадження iXBRL на більш пізній період та наголошували на необхідності її доопрацювання. Адже, як показало тестування та реєстрація суб’єктів звітування у Системі фінансової звітності за методом таксономії, у роботі Системи наразі є багато недоліків та технічних проблем, які зможуть суттєво вплинути на коректність подання та обробки фінансової звітності.

Крім того, на сьогодні залишається не вирішеним питання доступу органів державної влади, інших органів та користувачів до поданої підприємствами фінзвітності.

Очевидно, враховуючи все це, Комітет ВР передав наше прохання до Міністерства фінансів України, яке, у свою чергу, прислухалося до ринку та підтримало його позицію.

«… Міністерство фінансів вважає за доцільне підтримати пропозицію учасників фінансового ринку щодо внесення змін до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині перенесення звітного періоду для подання фінансової звітності на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності в електронній формі», - відзначається у листі – відповіді Мінфіну, яку отримали професійні асоціації небанківського фінансового ринку.

будемо сподіватися, що Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики буде ініційовано, а парламентом підтримано внесення змін до Закону про бухгалтерський облік та фінансову звітність в частині перенесення звітного періоду для подання фінансової звітності на основі таксономії фінансової звітності. Також сподіваємося, що програмний комплекс системи фінансової звітності іXBRL, що забезпечує складання, валідацію та подання звітності, буде допрацьовано.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

26.02.2021

Національний банк України, керуючись повідомленням Комітету з управління Системою фінансової звітності (СФЗ) від 30 грудня 2020 року, оприлюдненим на сайті СФЗ, в межах своїх повноважень повідомив наступне: