Набрали чинності нові форми актів, складених за результатами перевірок фінустанов

03.04.2019

29 березня набрало чинності Розпорядження Нацкомфінпослуг від 24 січня 2019 року № 102 «Про затвердження уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з надання фінансових послуг», зареєстроване в Міністерстві юстиції 21 лютого цього року за № 177/33148. Про це повідомляється на сайті Нацкомфінпослуг.

Розпорядження розроблено з метою приведення нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг у відповідність до Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затверджених постановою Кабінету Міністрів від 10 травня 2018 року № 342 та розроблених Нацкомфінпослуг Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері ринків фінансових послуг та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) регулятором, затверджених постановою Кабміну від 21 листопада 2018 року № 976.

Також зазначеним нормативно-правовим актом визнано таким, що втратило чинність розпорядження Нацкомфінпослуг від 16 лютого 2017 року № 290 «Про затвердження уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з надання фінансових послуг», зареєстроване в Міністерстві юстиції 21 липня 2017 року за № 893/30761.

Звертаємо увагу, що найважливіша частина нового уніфікованого акту - це перелік питань, за якими буде здійснюватися перевірка. Для фінкомпаній цей перелік визначений у додатку 2 до акту.

Слід також зазначити, що новий перелік питань не змінився порівняно з переліком, установленим попереднім актом.

Водночас, в новому акті з'явилася таблиця, яка раніше була відсутня. У ній відзначається, що фінансова установа має право оцінювати професійну компетентність і доброчесність інспекторів Нацкомфінпослуг і виставляти їм відповідні бали за 10-ти бальною шкалою.

Також змінився  розділ акту «Опис виявлених порушень вимог законодавства». Відтепер інспектори Нацкомфінпослуг повинні зазначати у цьому розділі не лише норму законодавства, яку було порушено, але й наводити фактичні обставини та докази, які підтверджують відповідне порушення.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

20.06.2019

19 червня за сприяння Об’єднання фінансових установ відбулася зустріч компаній - управителів ФФБ з представниками Нацкомфінпослуг.

31.01.2018

Але Нацкомфінпослуг все-таки розмістила на своєму веб-сайті план перевірок на 2018 рік, до якого включено 89 небанківських фінустанов

27.02.2019

27 лютого відбувся семінар Об’єднання фінансових установ «Все про планові і позапланові перевірки»