Нацбанк дозволив небанківським фінустановам використовувати додаток «Дія»

15.10.2020

Національний банк надав небанківським фінансовим установам можливість використовувати в роботі мобільний додаток «Дія». Про це заявив в ході брифінгу «Цифровізація банківських послуг: перші перемоги і плани» голова НБУ Кирило Шевченко.

«НБУ надав таку можливість, використовуючи додаток «Дія», дистанційно працювати клієнтам небанківського фінсектору», – сказав він.

К. Шевченко також додав, що ніяких додаткових ліцензійних вимог як до банків, так і до небанківських фінустанов для роботи з додатком «Дія» НБУ не висуває. На сьогодні є тільки технічні вимоги, які потрібні для використання системи.

Нагадаємо, 20 жовтня відбудеться онлайн-зустріч представників Національного банку, Міністерства цифрової трансформації та небанківського фінансового ринку щодо можливостей шерінгу даних шляхом інтеграції з «Дією».

Передача (шеринг) електронних паспортів у додатку «Дія» — це послуга, що, зокрема, наразі дозволяє громадянам ідентифікувати свою особистість у банку та надати свої документи у цифровому форматі, щоб відкрити банківський рахунок, не виходячи з дому.

Послугу можна використовувати як на онлайн-ресурсах банку (мобільному застосунку чи сайті), так і у звичайному відділенні банку.

На смартфоні клієнта автоматично генерується коди доступу (QR-код та штрихкод), які зчитуються у банку. Далі клієнт підтверджує дозвіл на передачу власних даних з «Дії», і банк може надавати необхідну клієнту послугу.

Як повідомляється на сайті НБУ, понад 25 млн українців вже можуть користуватись послугами банків з допомогою цифрових документів.

Наразі послуга шерінгу цифрових документів доступна у ПриватБанку, Монобанку та А-Банку.

За перший тиждень роботи НБУ отримав близько 4000 заявок нових клієнтів на реєстрацію через «Дію».

Наразі ще понад 30 банків готуються до переходу у новий формат взаємодії з клієнтами. Для цього команда впровадження Мінцифри підготувала всі необхідні технічні документи, опис та підтримку під час налаштувань та тестування. Будь-якому банку достатньо 72 години, щоб запустити шерінг.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

15.10.2020

Національний банк та Міністерство цифрової трансформації запрошують представників небанківських фінансових установ узяти участь у зустрічі щодо можливостей шерінгу даних шляхом інтеграції з Дією.

23.05.2020

Національний банк, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Міністерство цифровий трансформації і фінансові регулятори готують доопрацювання до Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року.