Нацбанк розробив вимоги до кредитних посередників

16.06.2017

Національний Банк України розробив вимоги до кредитних посередників. Про це під час круглого столу «Закон про споживче кредитування: набрання чинності», організованого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» та Незалежною асоціацією банків України (НАБУ), повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Однак, вона одразу додала, що новий Закон «Про споживче кредитування» не передбачає нагляду НБУ за роботою кредитних посередників. В результаті чого, Нацбанк перекладе відповідальність за якість послуг останніх на банки.

Саме вони повинні будуть врегульовувати відносити з кредитними посередниками шляхом укладання відповідних договорів, проводити для них експрес-навчання, оприлюднювати на своїх сайтах інформацію про посередників, а також подавати інформацію у реєстр кредитних посередників, який НБУ планує запустити в тестовому режимі до кінця 2017 року.

За словами заступника голови, на сьогодні НБУ доопрацьовує технічні моменти і опрацьовує передачу даних до реєстру.

«Я сподіваюся, що до кінця року в тестовому режимі він почне працювати», - заявила Катерина Рожкова.

Рожкова зазначила, що з реєстром працюватимуть абсолютно всі банки, а в майбутньому, можливо, інформація в реєстрі буде розширена і на інші види фінансової діяльності.

Також Катерина Рожкова зазначила, що НБУ бентежить те, що Нацбанк і  Нацкомфінпослуг по різному підходять до вимог до небанківських фінустанов, що видають споживчі кредити. Мовляв, вимоги Нацкомфінпослуг до компаній занадто лояльні.

В зв’язку з цим НБУ буде ініціювати діалог з Нацкомфінпослуг, щоб розробити зміни до законодавства і ввести єдині прозорі вимоги для всіх.

«Це дозволить зробити весь фінансовий сектор прозорим і підвищити довіру населення до нього», - підсумувала Катерина Рожкова.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

15.06.2017

15 червня Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» спільно з Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) провели круглий стіл на тему «ЗАКОН ПРО СПОЖИВЧЕ КРЕДИТУВАННЯ: НАБРАННЯ ЧИННОСТІ».