Нацбанк запропонує до обговорення вимоги до фінкомпаній розкривати повну ставку за кредитом найближчим часом

12.09.2020

Національний банк найближчим часом запропонує до обговорення вимоги до фінансових компаній розкривати повну ставку за кредитом. Про це повідомили представники Національного банку під час MFO Summit 2020.

За їх словами, це допоможе забезпечити прозорість та захист прав споживачів фінансових послуг.

Зокрема, як відзначила перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, якщо фінансові компанії пояснюватимуть клієнтам повну вартість мікрокредитів, реальну відсоткову ставку, терміни сплати та санкції у випадку прострочення, то позбудуться великого головного болю. Клієнти розумітимуть умови кредиту, тому буде значно менша кількість проблемних боргів, менше скарг та більше довіри до фінансових компаній.

«Єдина вимога Національного банку як нового регулятора до фінансових компаній – дотримуватися правил ринкової поведінки. Фінансові компанії не залучають коштів від громадян, не несуть ризику кредитора, тому ми пропонуємо максимально спрощене регулювання. Національний банк зокрема не проводитиме планових інспекційних перевірок переважної більшості фінансових компаній. Але обов’язковими до виконання будуть вимоги розкривати у рекламі, на вебсайті та у договорі повну інформацію про вартість та умови кредиту, реальну ставку та повні витрати. Клієнти повинні розуміти, скільки треба сплатити та в які строки», – наголосила К. Рожкова.

У свою чергу, очільниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук зазначила, що з липня 2020 року Нацбанк отримав чимало скарг від громадян на роботу мікрокредитних компаній з одним єдиним запитанням «Чи узагалі їх діяльність є законною?».

Це, за її словами, свідчить про методи роботи, до яких вдаються більшість фінансових компаній та колекторів.

«Фінансові компанії не повинні будувати свою діяльність, заганяючи клієнта у прострочку, щоб потім стягнути великі пеню та штрафи. Якщо фінансові компанії не пояснюватимуть споживачу умови мікрокредиту, то через декілька років добросовісні позичальники підуть з ринку. А залишаться лише недобросовісні, які беруть 40 кредитів, заздалегідь знаючи, що не платитимуть за ними. Якщо таке станеться – про розвиток цього сегменту ринку не може бути й мови, йтиметься про його виживання», – зазначила О. Лобайчук.

Нагадаємо, представники АФІ також взяли участь у MFO Summit 2020.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

25.09.2020

МФО Україна 2020: Інтерв’ю з першим заступником голови Національного банку Катериною Рожковою про дисбаланс у питаннях захисту прав позичальників і МФО в Україні.

17.11.2020

Сьогодні, 17 листопада АФІ долучилася до круглого столу на тему: «Захист прав споживачів: як працюють нові вимоги до розкриття інформації кредиторами», який організував інформаційно-аналітичний портал «Фінансовий клуб» ( FinClub.net).