Нацбанк затвердив положення про інспекційні перевірки учасників небанківського фінринку

03.03.2021

Національний банк України повідомив на своєму офіційному сайті про затвердження постановою Правління НБУ від 26 лютого 2021 року № 22 «Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг».

Відповідно до нового положення Регулятор буде здійснювати:

планові інспекційні перевірки. Вони проводяться відповідно до річного плану, який затверджується Правлінням Національного банку до 25 грудня року, що передує року проведення перевірок. План перевірок на 2021 рік був оприлюднений у грудні минулого року;

позапланові інспекційні перевірки. Вони проводяться на підставі наказу Національного банку за наявності законних підстав.

Постанова набирає чинності з 3 березня 2021 року. Однак здійснювати повний спектр можливих наглядових заходів згідно цього Положення Регулятор зможе лише після зняття карантинних обмежень, встановлених постановою Кабінету Міністрів.

Рекомендуємо фахівцям фінансових компаній уважно ознайомитися з нормами цього Положення, яке є одним із основних нормативно-правових актів, що буде використовуватися Національним банком при здійсненні заходів нагляду (контролю).

.

Додати коментар