Нацкомфінпослуг оприлюднила Методрекомендації щодо укладення електронних договорів про надання коштів у позику

06.06.2019

Представники ОФУ взяли участь у черговому відкритому засіданні Нацкомфінпослуг.

Важливо відмітити, що у ході засідання Нацкомфінпослуг оприлюднила та винесла на обговорення Методичні рекомендації щодо укладення електронних договорів про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Відмітимо, що дані Методрекомендації давно очікувані ринком. Тому, коментуючи рішення Нацкомфінпослуг стосовно їх прийняття, генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська наголосила, що фінансові компанії надзвичайно раді цій події.

Також вона звернулася до представників Нацкомфінпослуг з проханням взяти участь у семінарі ОФУ, який відбудеться 12 червня та буде присвячений саме питанням онлайн-кредитування. На що представники Нацкомфінпослуг одразу погодилися.

Ще одне прохання, з яким В. Волковська від імені членів ОФУ звернулася до Нацкомфінпослуг, стосувалося прискорення роботи Комісії над Положенням про фінансовий моніторинг, з метою врегулювання на рівні нормативно-правового акту питань верифікації клієнтів фінансових компаній, що здійснюється на відстані.

«Наша пропозиція була прийнята. Тепер чекаємо від Нацкомфінпослуг подальшої роботи у цьому напрямку», - повідомила вона.

Не оминули увагою члени засідання й інформацію, розміщену на сайті НКЦПФР, стосовно необхідності подання фінустановами інформації для створення облікових записів у вигляді електронного документа, склад та форма якого повинні відповідати Специфікації електронної форми XML інформації про користувачів, уповноважених забезпечувати подання звітності підприємства. Інформацію потрібно подати до 7 червня.

Зокрема, В. Волковська, а також представники УФУ, які були присутні на засіданні, звернулися до Нацкомфінпослуг з проханням надати більш детальні рекомендації з приводу як подання інформації, так і подальших дій фінансових установ.

Зі своєї сторони, голова та члени Комісії звернули увагу на те, що, дійсно, вони рекомендують фінансовим установам зареєструватися. Проте попросили, щоб після реєстрації учасники ринку спробували подати звітність за новими вимогами, щоб виявити основні проблеми, несумістності та недоробки.

Нацкомфінпослуг передасть отриману інформацію до НКЦПФР і паралельно буде працювати з нею над вирішенням питань, які виникнуть.

Враховуючи важливість питання, ОФУ має намір також обговорити його 12 червня, під час семінару з онлайн-кредитування.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

16.06.2017

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє, що Закон «Про споживче кредитування» набрав чинності 10 червня 2017 року.

21.06.2017

21 червня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему: «Як зробити кредити дешевшими: що цьому заважає і який вихід?».

27.02.2018

Цього тижня Верховна Рада продовжить розглядати законопроекти щодо ринків капіталу