Нацкомфінпослуг опублікувала «Поради позичальнику»

04.11.2019

Нацкомфінпослуг оприлюднила «Поради позичальнику» у розділі «Захист прав споживачів» на своєму сайті.

В Нацкомфінпослуг сподіваються, що вищезазначені поради допоможуть споживачам в усвідомленому виборі щодо укладання договору позики з фінансовими установами та допоможуть їм зберегти та примножити заощадження.

АФІ вважає дійсно корисним та давно очікуваним звернення у вигляді порад відносно так званих «кредитів до зарплати» з боку Нацкомфінпослуг, яка не тільки регулює й здійснює нагляд за небанківським фінансовим ринком, а й захищає права споживачів.

Хотілося б додати, що зазвичай ці невеликі за розміром кредити видають на строк до одного місяця, в середньому на 10-15 днів. При цьому фінустанови не оперують річною ставкою за користування такими кредитами. Вони пропонують ставку 1,5% в день (при цьому клієнт може не погодиться з цим і відмовитися!).

Іншими словами, взявши кредит в розмірі 3 000 грн, через 10 днів користування цими грошима споживач повинен повернути тіло кредиту (3 000 грн) + 15% (1,5% х 10 днів) за користування кредитом. Разом - 3 450 грн. Тобто, кредитна ставка становить 15% або 450 грн!

Таким чином, в разі своєчасного повернення кредиту позичальник не сплачує ні штрафу, ні пені, а сплачує виключно цілком підйомну для нього суму.

Добре, що Нацкомфінпослуг звернулася до позичальників та опублікувала свої поради. Будемо сподіватися, що тепер доля прострочених чи неповернутих кредитів скоротиться.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

18.12.2019

Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Розпорядження «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з питань регулювання ринків фінансових послуг України щодо захисту прав споживачів».

05.02.2020

Нацкомфінпослуг озвучила відповіді на найбільш часті питання у зверненнях громадян-споживачів фінансової послуги щодо надання коштів в позику, у тому числі на умовах фінансового кредиту, які надаються фінансовими компаніями-кредитодавцями.

Питання:

12.06.2017

Генеральный директор AFI Виктория Волковская выступила экспертом в материале о законе о потребкредитовании в издании «Фокус».