Нацкомфінпослуг опублікувала стандарт обміну бізнес-інформацією - таксономію UA XBRL МСФЗ

08.01.2019

На офіційному сайті Нацкомфінпослуг опублікувано таксономію UA XBRL МСФЗ - відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією. У багатьох розвинутих країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді.

Про те, що фінансова звітність та консолідована фінансова звітність за міжнародними стандартами складаються в Україні на підставі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами мова йде у статті 11 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

5 жовтня 2017 року до цього Закону були прийняті зміни, згідно яких було визначено, що першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії стане 2019 рік. Тобто, подавати фінансову звітність, складену за таксономією фінансової звітності, підприємства повинні вже з 2020 року.

До підприємств, які зобов’язані подавати фінансову звітність на підставі таксономії, згідно Закону про бухгалтерський облік, відносяться: підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Постановою Кабінету Міністрів від 28 лютого 2000 року № 419, зокрема, компанії, які провадять фінансову діяльність.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

16.02.2018

ОФУ звертає увагу управителів ФФБ на ключові моменти, які необхідно знати для того, щоб подати електронну звітність

28.02.2018

Наразі ОФУ готує семінар для фінансових компаній, на якому планується провести онлайн-тестування вже доопрацьованого модуля

21.09.2018

Інструкція щодо подання звітності фінансовими компаніями, розроблена ОФУ